Trwa ładowanie...
dys2591

Martin Roth ostrzega przed nacjonalizmami w Europie

• Martin Roth, ustępujący dyrektor londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta, przestrzega przed nowym nacjonalizmem w Europie
• W BBC powiedział, że odchodzi, by poświęcić się przeciwdziałaniu temu zjawisku
• Według niego jest ono widoczne po głosowaniu Brytyjczyków w referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Martin Roth ostrzega przed nacjonalizmami w Europie
(AFP, Fot: Philippe Huguen)
dys2591

Pochodzący z Niemiec dyrektor zapowiedział swoje odejście z zajmowanego stanowiska w zeszłym tygodniu. W rozmowie z BBC, Roth przekonywał, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej utrudni Brytyjczykom współpracę z ludźmi i instytucjami z zagranicy. - Naprawdę lubię ten kraj, lubię Londyn, życie tutaj, ale warunki i otoczenie zmieniają się - powiedział Martin Roth.

Dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta twierdzi, że nowy nacjonalizm jest wszędzie. - Radykalna prawica jest w Niemczech, we Francji, w Holandii. Coś trzeba zrobić i to jeden z powodów mojego odejścia - wskazał Roth. Dodał, że po Brexicie muzeom na wyspach będzie zdecydowanie trudniej współpracować z instytucjami z innych państw. Roth będzie prezesem Instytutu Stosunków Międzynarodowych z siedzibą w Stuttgarcie.

Londyńskie Muzeum Wiktorii i Alberta jest największym na świecie muzeum designu i rzemiosła artystycznego. W tamtym roku odwiedziło je 3 miliony 900 tysięcy osób. Dwa miesiące temu zdobyło tytuł Brytyjskiego Muzeum Roku.

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów