Trwa ładowanie...
d28hvlq

Marta Kaczyńska: Duda może odegrać ważną rolę dla polskiego bezpieczeństwa

Prezydent Andrzej Duda będzie miał wielką szansę, by odegrać ważną rolę dla bezpieczeństwa Polski w Europie - oceniła córka zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Marta Kaczyńska. Dodała, że jest wzruszona słowami o swoim ojcu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda z żoną podczas uroczystości powitania w Pałacu Prezydenckim
Prezydent Andrzej Duda z żoną podczas uroczystości powitania w Pałacu Prezydenckim (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d28hvlq

- Jest wielka szansa związana ze szczytem NATO w 2016 r.; sądzę, że prezydent będzie miał naprawdę dużą szansę na to, by odegrać niezwykle istotną rolę dla polskiego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa Polski w Europie - mówiła Kaczyńska w Sejmie po wygłoszeniu przez Dudę orędzia.

Oceniła, że ważne było też to, że Duda mówił o sprawach polskiej kultury oraz o Polakach, którzy od wielu lat pozostają poza granicami kraju.

- Im trzeba pomóc i bardzo się cieszę, że prezydent zwrócił na to uwagę. Pamiętam, jak bliskie sercu mojej mamy oraz taty były losy Polaków w Kazachstanie i innych częściach świata - którzy chcieliby wrócić do kraju, ale nie mogą - mówiła.

d28hvlq

Powiedziała też, że jest bardzo wzruszona tym, że Duda przypomniał w swoim przemówieniu jej ojca.

Andrzej Duda rozpoczął orędzie od podziękowań rodakom, ale także byłym prezydentom wybranym - jak mówił - przez naród w demokratycznych wyborach. - Ale w szczególności podziękować chciałem temu prezydentowi, którego już nie ma pośród nas - chciałem podziękować panu prezydentowi, profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu - mówił.

Podkreślił, że obok Lecha Kaczyńskiego dojrzewał do polityki rozumianej jako troska o dobro wspólne. Parlamentarzyści PiS, kiedy prezydent wspominał Lecha Kaczyńskiego, wstali.

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów