Trwa ładowanie...

Marsze Niepodległości na 11 listopada

• 11 listopada w wielu miastach odbędą się marsze i parady niepodległości
• W Warszawie zgłoszono 15 zgromadzeń publicznych 11 listopada
• W Białymstoku Marsz Niepodległości przejdzie już 10 listopada

Share
Marsze Niepodległości na 11 listopadaŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d2kqfsv

Wrocławski Marsz Niepodległości

Obchody 11 listopada we Wrocławiu rozpocznie msza święta bazylice św. Elżbiety i apel niepodległościowy na Rynku o godz. 11.30. A po nim ulicami Wrocławia przejdzie Radosna Parada Niepodległości. Parada rozpocznie się o godz. 12.30 i przejdzie przez ulice Eugeniusza Gepperta, Kazimierza Wielkiego, plac Dominikański, ul. Piotra Skargi, Teatralną, plac Teatralny i ulicę Heleny Modrzejewskiej. A parada niepodległości potrwa godzinę.

O godz. 17.30 spod Dworca Głównego wyruszy Marsz Patriotów organizowany przez Narodowe Odrodzenie Polski. Uczestnicy marszu przejdą ulicami Wrocławia na wrocławskie rynek pod hasłem „przeciwko brukselskiej okupacji”. A jednym z przemawiających będzie były ksiądz, Jacek Międlar, który posłankę Joannę Scheuring-Wielgus nazwał konfidentką, dla której kiedyś byłaby brzytwa.
##11 listopada w Gdańsku
Ulicami Gdańska 11 listopada też przejdzie Parada Niepodległości. O godz. 10 z ulicy Podwale Staromiejskie parada przejdzie ulicami Podmłyńską, Wielkie Młyny, Rajską, Jana Heweliusza, Korzenną i Kowalską do pomnika Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym. Organizatorzy Parady Niepodległości w Gdańsku namawiają do radosnego świętowania 11 listopada, bo w tym dniu powinno akcentować się wszystko co łączy a nie dzieli.
##Marsz Niepodległości i inne uroczystości w Krakowie
W Krakowie przemarsz organizuje wojewoda małopolski. Po mszy świętej w katedrze na Wawelu, o godz. 11.30 marsz przejdzie ul. Grodzką, przez Rynek Główny i ul. Floriańską na pl. Matejki.

A między 15.00 i 19.00 ulicami Krakowa przejdzie też Marsz Niepodległości, który rozpocznie się na Rynku Głównym i przejdzie ulicami Grodzką, Franciszkańską, Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego na plac Matejki. Organizują go nacjonaliści ze stowarzyszenia Trzecia Droga.

d2kqfsv

Popołudniu do Krakowa przyjeżdżają politycy PiS, którzy w Krakowie będą obchodzić święto 11 listopada. W planach jest złożenie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim i msza święta w katedrze na Wawelu.
##Białostocki Marsz Niepodległości
W Białymstoku z okazji 11 listopada przejdzie Marsz Niepodległości… 10 listopada. Marsz ulicami Białegostoku przejdzie pod hasłem "Niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze...". Marsz rozpocznie się w czwartek o godz. 17.00 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczestnicy Marszu Niepodległości przejdą przez ulicę Lipową i Krakowską do Placu Uniwersyteckiego, a stamtąd ulicą Skłodowskiej i 11 listopada na cmentarz wojskowy. Marsz Niepodległości przejdzie przez Białystok po raz szósty, a organizują go środowiska narodowe.
##Marsz Niepodległości w Warszawie
Na 11 listopada w Warszawie zarejestrowano 15 zgromadzeń publicznych, a do tego dochodzą jeszcze uroczystości państwowe z udziałem prezydenta. Ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości pod hasłem "Polska bastionem Europy". Rozpocznie się on o godz. 14.00 na rondzie Dmowskiego. Jego uczestnicy przejdą Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia stadionu PGE Narodowy.

Marsz KOD-u rozpocznie się o godz. 11.30 na placu Narutowicza i przejdzie na Pole Mokotowskie ulicami Grójecką i Banach.

W związku z marszami i licznymi zgromadzeniami publicznymi warszawiacy 11 listopada muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w poruszaniu się po mieście.

oprac. Radosław Rosiejka

d2kqfsv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kqfsv
d2kqfsv
Więcej tematów