Trwa ładowanie...
d2697in

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podarował córce ogromną kwotę. Sprawa zgłoszona do urzędu skarbowego

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w najnowszym oświadczeniu majątkowym poinformował, że stopniały jego oszczędności w gotówce. Podarował swojej córce 250 tys. zł. Darowizna została zgłoszona do urzędu skarbowego, inaczej obdarowej osobie groziłaby zapłata podatku.
Share
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podarował córce 250 tys. zł - wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podarował córce 250 tys. zł - wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego.Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d2697in
  • Senat opublikował nowe oświadczenia majątkowe
  • Tomasz Grodzki wykazał ogromną darowiznę dla córki
  • Są nowe doniesieniach o kontrowersjach związanych z majątkiem marszałka Senatu

Przez wiele lat polityk był radnym Platformy Obywatelskiej w Szczecinie. Od prawie 30 lat pracuje jako chirurg i specjalista od przeszczepów płuc. Dlatego został wytypowany na ministra zdrowia z tej partii, o ile wygrałaby ona wybory.

Od czasu, jak Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu, jego majątek jest przedmiotem dziennikarskich dociekań i kontrowersji. Prowadzi prywatną praktykę lekarską, która daje mu 183,5 tys. zł dochodu rocznie. Jednocześnie pracuje jako kierownik Kliniki Chorób Klatki Piersiowej i Transplantologii Pomorskiego Uniwersytetu medycznego w Szczecinie, z pensją 145 tys. zł rocznie.

d2697in

Jaki majątek ma marszałek Tomasz Grodzki?

Pod koniec IX kadencji Grodzki (jeszcze senator) posiadał 200 tys. zł, 13,1 tys. euro, 23,9 tys. dolarów i 13,7 tys. franków szwajcarskich. Dodatkowo zgromadził akcje spółek giełdowych na kwotę 74769 zł. To już nieaktualne.

W najnowszym oświadczeniu majątkowym jego oszczędności znacznie zmalały. Dysponuje 82 tys. złotych, 11,1 tys. euro, 10,1 tys. dolarów i 10,1 tys. franków szwajcarskich. Wartość akcji spółek giełdowych stopniała do 33,6 tys. zł.

Tomasz Grodzki. Darowizna dla córki Anny

Marszałek Tomasz Grodzki zaznacza w oświadczeniu, że we wrześniu przekazał swojej córce Annie darowiznę w wysokości 250 tys. zł z przeznaczeniem na zakup działki budowlanej. Darowizna została zgłoszona do urzędu skarbowego przez obdarowaną.

d2697in

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami darowizny przekazane rodzicom przez dzieci mogą być zwolnione z podatku, o ile zostaną zgłoszone urzędowi skarbowemu w ciągu 6 miesięcy. Dodatkowo obdarowny musi udokumentować otrzymanie darowizny, przedstawiając urzędnikom fiskusa wyciągi bankowe.

Kontrowersje wokół majątku Tomasz Grodzkiego

Jak podaje Radio Szczecin, w ostatnich dniach zgłosiły się kolejne osoby, twierdzące, że przekazywały Tomaszowi Grodzkiemu pieniądze w związku z operacjami. Na początku grudnia Prokuratura Regionalna w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie korupcji w szpitalu Szczecin - Zdunowo. Obejmuje ono okres, kiedy dyrektorem i ordynatorem placówki był prof. Tomasz Grodzki.
Marszałek stanowczo zaprzeczał, że uzależniał przeprowadzenie operacji od wpłat. Na portalach, w których pacjenci recenzują lekarzy, ma bardzo dobre opinie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2697in

Podziel się opinią

Share
d2697in
d2697in
Więcej tematów