Trwa ładowanie...
dl3s55p

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podarował córce ogromną kwotę. Sprawa zgłoszona do urzędu skarbowego

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w najnowszym oświadczeniu majątkowym poinformował, że stopniały jego oszczędności w gotówce. Podarował swojej córce 250 tys. zł. Darowizna została zgłoszona do urzędu skarbowego, inaczej obdarowej osobie groziłaby zapłata podatku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podarował córce 250 tys. zł - wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podarował córce 250 tys. zł - wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego. (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
dl3s55p
  • Senat opublikował nowe oświadczenia majątkowe
  • Tomasz Grodzki wykazał ogromną darowiznę dla córki
  • Są nowe doniesieniach o kontrowersjach związanych z majątkiem marszałka Senatu

Przez wiele lat polityk był radnym Platformy Obywatelskiej w Szczecinie. Od prawie 30 lat pracuje jako chirurg i specjalista od przeszczepów płuc. Dlatego został wytypowany na ministra zdrowia z tej partii, o ile wygrałaby ona wybory.

Od czasu, jak Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu, jego majątek jest przedmiotem dziennikarskich dociekań i kontrowersji. Prowadzi prywatną praktykę lekarską, która daje mu 183,5 tys. zł dochodu rocznie. Jednocześnie pracuje jako kierownik Kliniki Chorób Klatki Piersiowej i Transplantologii Pomorskiego Uniwersytetu medycznego w Szczecinie, z pensją 145 tys. zł rocznie.

dl3s55p

Jaki majątek ma marszałek Tomasz Grodzki?

Pod koniec IX kadencji Grodzki (jeszcze senator) posiadał 200 tys. zł, 13,1 tys. euro, 23,9 tys. dolarów i 13,7 tys. franków szwajcarskich. Dodatkowo zgromadził akcje spółek giełdowych na kwotę 74769 zł. To już nieaktualne.

W najnowszym oświadczeniu majątkowym jego oszczędności znacznie zmalały. Dysponuje 82 tys. złotych, 11,1 tys. euro, 10,1 tys. dolarów i 10,1 tys. franków szwajcarskich. Wartość akcji spółek giełdowych stopniała do 33,6 tys. zł.

Tomasz Grodzki. Darowizna dla córki Anny

Marszałek Tomasz Grodzki zaznacza w oświadczeniu, że we wrześniu przekazał swojej córce Annie darowiznę w wysokości 250 tys. zł z przeznaczeniem na zakup działki budowlanej. Darowizna została zgłoszona do urzędu skarbowego przez obdarowaną.

dl3s55p

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami darowizny przekazane rodzicom przez dzieci mogą być zwolnione z podatku, o ile zostaną zgłoszone urzędowi skarbowemu w ciągu 6 miesięcy. Dodatkowo obdarowny musi udokumentować otrzymanie darowizny, przedstawiając urzędnikom fiskusa wyciągi bankowe.

Kontrowersje wokół majątku Tomasz Grodzkiego

Jak podaje Radio Szczecin, w ostatnich dniach zgłosiły się kolejne osoby, twierdzące, że przekazywały Tomaszowi Grodzkiemu pieniądze w związku z operacjami. Na początku grudnia Prokuratura Regionalna w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie korupcji w szpitalu Szczecin - Zdunowo. Obejmuje ono okres, kiedy dyrektorem i ordynatorem placówki był prof. Tomasz Grodzki.
Marszałek stanowczo zaprzeczał, że uzależniał przeprowadzenie operacji od wpłat. Na portalach, w których pacjenci recenzują lekarzy, ma bardzo dobre opinie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dl3s55p

Podziel się opinią

Share

dl3s55p

dl3s55p
Więcej tematów