Trwa ładowanie...
d4f0n2a

Marszałek Marek Kuchciński mieszka w prezydenckiej willi. Koszt? 4 tys. zł miesięcznie

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński od jakiegoś czasu mieszka w prezydenckiej willi przy ul. Bacciarellego w Warszawie - donosi "Super Express". Ile Kancelaria Sejmu płaci za lokal? "Koszty związane z zamieszkaniem marszałka Sejmu wynoszą 4 tys. zł netto miesięcznie"" - pisze dziennik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Marek Kuchciński mieszka w prezydenckiej willi. Koszt? 4 tys. zł miesięcznie
(PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d4f0n2a

"To dużo, biorąc pod uwagę raport Kancelarii Prezydenta z 2016 r., który ujawnił, że w willi zawsze obowiązywały bardzo preferencyjne stawki" - podkreśla "Super Express".

Za mieszkanie o powierzchni 141,03 mkw. naliczany jest miesięczny czynsz (wraz z opłatami eksploatacyjnymi) w wysokości 2117,61 zł. Za kolejne mieszkania o powierzchni 102,92 mkw. i 78,77 mkw. naliczany jest comiesięczny czynsz obejmujący opłaty eksploatacyjne odpowiednio w wysokości 1468,39 zł i 1312,23 zł - czytamy.

Dziennik zauważa, że Kuchcińskiemu jako marszałkowi przysługuje mieszkanie w sejmowym hotelu, w dodatku znacznie bardziej komfortowe niż zwykłych posłów. Dlaczego więc nie skorzystał z tej możliwości?

d4f0n2a

"Najwyraźniej Kuchciński nie chciał na hotelowych korytarzach mijać się z posłami opozycji. Teraz jego sąsiadami są szef MON Antoni Macierewicz - do siedziby MON jest 65 metrów, prezydent Andrzej Duda - Belweder jest 140 metrów dalej i premier Beata Szydło - KPRM - 450 metrów" - pisze "SE".

Willa przy ul. Bacciarellego ma ponad 300 mkw. powierzchni, mieści się w nim sześć mieszkań. Przed laty miały tu swoją siedzibę biura fundacji Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich; niedawno opuścił ją były prezydent Bronisław Komorowski.

d4f0n2a

Podziel się opinią

Share

d4f0n2a

d4f0n2a
Więcej tematów