Trwa ładowanie...
d1wzgx5

Marszałek chce odwołać dyrektor Muzeum Śląskiego. Nie chciała zorganizować konferencji PiS

Marszałek województwa Jakub Chełstowski zamierza zwolnić dyrektor Muzeum Śląskiego. Powodem mają być bardzo złe wyniki kontroli w instytucji. Dyrektor muzeum Alicja Knast uważa, że w rzeczywistości chodzi o to, iż odmówiła organizacji konferencji PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast
Dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d1wzgx5

– Muzeum Śląskie ma najniższy wskaźnik odwiedzalności, jeżeli chodzi o przychodowość – mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski. I dodał: - Kontrola wykazała brak dbałości o finanse publiczne. Trudno mi zrozumieć, dlaczego pani dyrektor nie dochodzi należnych kar umownych, dlaczego cennik wynajmu powierzchni nie jest stosowany. To są konkretne straty dla Muzeum. Pani Knast sobie z tym nie poradziła.

W związku z tym planowane jest odwołanie dyrektor Muzeum Śląskiego. Marszałek województwa zaprzecza, że prawdziwe powody mają podtekst polityczny. – Nie wywierałem presji na panią dyrektor. Niejednokrotnie zwracamy się o bycie współgospodarzem imprez, płacimy ciężkie pieniądze za to – stwierdził.

Dyrektor muzeum nie chciała się zgodzić na organizację konferencji PiS. Ostateczne jednak wyraziła zgodę. – Dowiedziałam się, że możemy rozmawiać o dalszej rozbudowie i rewitalizacji terenów po kopalni Katowice, ale dopiero po tym, jak się konferencja odbędzie. Chodzi o inwestycje o wartości ok. 117 mln zł – przyznała Alicja Knast.

Dyrektor muzeum nie pierwszy raz popadła w konflikt z władzami województwa. Przyznała, że gdy w czasie strajku nauczycieli muzeum zorganizowało darmowe zwiedzanie dla dzieci, urząd marszałkowski miał zażądać, aby oficjalnie nie używać słowa "strajk".
Zarząd województwa rozpoczął już procedurę odwołania dyrektor muzeum. Do prokuratury ma też trafić zawiadomienie z powodu nieprawidłowości, jakie miała wykazać kontrola.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wzgx5

Przecieki ws. expose Morawieckiego. Rzecznik rządu potwierdza

d1wzgx5

Podziel się opinią

Share

d1wzgx5

d1wzgx5
Więcej tematów