Trwa ładowanie...
d1866n7

Marsz św. Huberta: parlamentarzyści PiS mają zakaz udziału

12 maja przez Warszawę ma przedefilować I Marsz św. Huberta. To impreza organizowania przez bliskie byłemu ministrowi środowiska Ekologiczne Forum Młodzieży i środowisko Radia Maryja. Parlamentarzyści PiS nie wezmą jednak w nim udziału.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tadeusz Rydzyk i Jan Szyszko podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
Tadeusz Rydzyk i Jan Szyszko podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (PAP)
d1866n7

Informację o zakazie udziału parlamentarzystów PiS w I Marszu św, Huberta, o którym WP jako pierwsza pisała we wtorek, podał portal 300polityka. Potwierdziła ją rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Tak, jest zakaz - stwierdziła.

Informację o zakazie - według rozmówców 300polityka.pl - miał przekazać podczas posiedzenia Klubu Parlamentarnego PiS jego przewodniczący Ryszard Terlecki. Miał on również zapowiedzieć “surowe konsekwencje, włącznie z wykluczeniem z klubu” wobec polityków, którzy złamią ten zakaz.

Z informacji portalu 300polityka.pl wynika również, że nie dojdzie do planowanej konferencji naukowej pt. „Jeszcze Polska nie zginęła - wieś - rok później”, która miała odbyć się w Senacie. Jej gościem specjalnym, jak informowała WP. miał być biskup Antoni Dydycz, jeden z najbardziej wpływowych polskich duchownych (miał wygłosić homilię), oraz ojciec Tadeusz Rydzyk, który - razem z Janem Szyszko - miał otworzyć konferencję. Miał na niej wystąpić m.in. zdymisjonowany przez nowego ministra środowiska Henryka Kowalczyka były szef Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski (prywatnie kuzyn… Jarosława Kaczyńskiego).

- To kolejny wrogi gest wobec Ojca Rydzyka. Zupełnie niepotrzebny - ocenił w rozmowie z portalem 300polityka.pl decyzję władz klubu jeden z posłów PiS.

d1866n7

Podziel się opinią

Share
d1866n7
d1866n7
Więcej tematów