Trwa ładowanie...

Marsz Równości w Lublinie. Kontrowersyjne kazanie księdza

Po sobotnim Marszu Równości w Lublinie w jednym z tamtejszych kościołów odprawiono mszę świętą w intencji nawrócenia "publicznych grzeszników" - osób LGBT. Uczestniczyć w niej mieli działacze PiS, a także znana działaczka Pro-Life Kaja Godek.

Marsz Równości w Lublinie. Kontrowersyjne kazanie księdzaŹródło: East News, fot: Krzysztof Radzki
d22fecc
d22fecc

Jak informuje "Dziennik Wschodni”, msza święta odbyła się w parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej 5. Homilię wygłosił ks. Mirosław Matuszny. W trakcie kazania odniósł się do marszu równości, nazywając go "grzesznym zachowaniem, sprzecznym z naturą”.

- Chcemy zastanowić się nad tym, co znaczy poprawna koncepcja osoby ludzkiej i wołać o zmiłowanie do nieba, gdy na ulicach naszego miasta jawnie i w majestacie prawa, wbrew woli większości mieszkańców, będą propagowane zachowania grzeszne, sprzeczne z naturą - powiedział duchowny, zaznaczając, że św. Paweł w liście do Rzymian nazwał takie zachowania "zboczeniem" i ostrzegał, że osoby dopuszczające się ich "królestwa Bożego nie odziedziczą".

Gliński o krytyce ze strony Agnieszki Holland: na miły Bóg!

Według duchownego, wiele osób z powodu swojej wiary jest "obrażanych, upominanych, karanych, a nawet zwalnianych z pracy”.

d22fecc

"Czyż nie ma się wrażenia, że przy milczącej zgodzie narodu, rządzących i rządzonych wracają czasy, które bł. ks. Jerzy Popiełuszko charakteryzował tak: "tylko i wyłącznie katolikowi nie wolno propagować skutecznie swoich poglądów. Zabrania mu się nie tylko zwalczać poglądy przeciwne lub w jakiś inny sposób polemizować, lecz po prostu nie wolno mu bronić przekonań swoich czy przekonań ogólnoludzkich wobec napaści choćby najbardziej oszczerczych i krzywdzących. Nie wolno prostować fałszów, które inni mają pełną swobodę głosić i rozszerzać bezkarnie" – mówił ks. Mirosław Matuszny.

Proboszcz parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie zachęcał do reagowania, ale bez używania przemocy. – Pamiętajmy jednak bracia, że jakiekolwiek akty przemocy wszędzie na świecie służyły przesuwaniu granic w prawie na korzyść działaczy homoseksualnych – zaznaczał ks. Matuszny.

W sobotniej mszy św. uczestniczyli m.in. politycy – wojewoda Przemysław Czarnek i działaczka pro-life Kaja Godek, a także radny Tomasz Pitucha.

Według "Dziennika Wschodniego" wśród modlących się w kościele przeważały starsze osoby, ale byli też mężczyźni ubrani w bluzy z patriotycznymi symbolami. Inni mieli na sobie koszulki z napisem "Młodzież Wszechpolska".

Przypomnijmy, w marszu równości ulicami Lublina uczestniczyło ok. 1500 osób. Ponad 30 osób, które próbowało zakłócić wydarzenie zostało zatrzymanych przez policję. Podczas przemarszu policja użyła wobec kontrmanifestantów gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22fecc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22fecc
Więcej tematów