Trwa ładowanie...

Marsz Niepodległości 2019 we Wrocławiu. Poznaj trasę i godziny wydarzenia

11 listopada Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Wrocławia. Sprawdź trasę kontrowersyjnego wydarzenia.

Marsz Niepodległości 2019 we Wrocławiu. Poznaj trasę i godziny wydarzeniaŹródło: East News, fot: Maciej Witkowski/REPORTER
d4h0uxe
d4h0uxe

11 listopada we Wrocławiu. Jaką trasą przejdzie Marsz Niepodległości?

W Narodowe Święto Niepodległości nie tylko ulicami Warszawy przejdzie marsz Niepodległości. Choć najwięcej osób przyjedzie na centralne wydarzenie w stolicy, w 2019 roku ulicami Wrocławia przejdzie marsz zorganizowany przez środowiska narodowe i kibiców Śląska Wrocław. W tym roku policja nie dopatrzyła się powodów, by go zakazać. Zmienia się jednak trasa pochodu.

W poprzednich latach Marsz Niepodległości wyruszał spod Dworca Głównego PKP. Jednak w tym roku centrum Wrocławia będzie zajęte przez 1. Wrocławski Bieg Niepodległości oraz kilka innych zgłoszonych wcześniej zgromadzeń publicznych.

Marsz Niepodległości 2019 we Wrocławiu zacznie się na Wyspie Słodowej. Uczestnicy przejdą na Plac Solidarności trasą przez ulice Dubois, most Sikorskiego i plac Jana Pawła II. Hasłem zgromadzenia będzie "Żeby Polska była Polską".

d4h0uxe

Zmieniła się też godzina rozpoczęcia Marszu Niepodległości. Pierwotnie miał ruszyć o 17:00, ale organizatorzy przesunęli go na 19:00, by zaczął się po zakończeniu Biegu Niepodległości.

Marsz Niepodległości 2019 Wrocław. Jak było przed rokiem?

W Narodowe Święto Niepodległości 2018 marsz we Wrocławiu miał się nie odbyć. Zezwolenia nie wydał ustępujący wówczas prezydent Rafał Dutkiewicz. Organizatorzy marszu, wśród nich Jacek Międlar i Piotr Rybak, odwołali się od tej decyzji do sądu, który przyznał im rację. 11 listopada 2018 Marsz Polski Niepodległej przeszedł ulicami Wrocławia. Manifestanci odpalili około 70 rac. Na samym końcu marszu, na Rynku Głównym, zgromadzenie zostało rozwiązane przez policję. Wzięło w nim udział ok. 8 tysięcy osób. Kilkoro zostało lekko rannych.

W 2019 roku Jackowi Międlarowi postawiono zarzuty "znieważenia oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych".

d4h0uxe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h0uxe
Więcej tematów