Trwa ładowanie...
dfhldnt

11 listopada Wrocław. Uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Parada, żywa flaga, koncerty i Marsz Niepodległości

Już 11 listopada w całym kraju obchodzone będzie Święto Niepodległości. Z tej okazji największe miasta przygotowują szereg uroczystości. We Wrocławiu głównymi elementami obchodów Dnia Niepodległości będą pochody, bieg, a także koncerty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obchody 11 listopada we Wrocławiu. Marsz Niepodległości, koncerty i parada w Święto Niepodległości
Obchody 11 listopada we Wrocławiu. Marsz Niepodległości, koncerty i parada w Święto Niepodległości (East News, Fot: Bartlomiej Magierowski)
dfhldnt

11 listopada to w Polsce dzień wolny od pracy. Nieczynne są sklepy i zakłady pracy, a mieszkańcy największych miast biorą udział w tradycyjnych obchodach. W Warszawie stałym elementem obchodów jest Bieg Niepodległości. We Wrocławiu rodziny z dziećmi gromadzą się na paradzie.

Tegoroczna parada z okazji Święta Niepodległości rozpocznie się o godzinie 9:45. "Radosna Parada Niepodległości 2019", bo taką nazwę nosi to wydarzenie, rozpocznie się pod Centrum Historii Zajezdnia. Następnie o godzinie 10 przy ul. Prostej zgromadzą się dzieci z przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Pochód ruszy ok. godziny 10:30. Podczas wydarzenia zostanie utworzona żywa flaga. Uczestnicy będą mogli również odśpiewać patriotyczne piosenki.

11 listopada Wrocław – Bieg i koncerty na Święto Niepodległości

Bieg Niepodległości 2019 odbędzie się we Wrocławiu po raz pierwszy. Uczestnicy przebiegną 10-kilometrową trasą w centrum miasta. W zawodach mogą wziąć udział maksymalnie 3 tys. biegaczy.

dfhldnt

W Święto Niepodległości Wrocław stawia na kulturę. W mieście odbędzie się kilka koncertów. Na niektórych publiczność będzie mogła odśpiewać patriotyczne piosenki. W Hali Stulecia 11 listopada zagrają Beata i Bajm oraz exMaanam.

Muzeum Militarne we Wrocławiu zaprasza na piknik wojskowy. W godzinach 14-16 będzie można zwiedzać fort, a także podziwiać militaria, pojazdy, repliki broni, wystawy fotograficzne i wiele więcej. Na godzinę 16 zaplanowano rozpoczęcie koncertu zachęcającego do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

11 listopada. Marsz Niepodległości we Wrocławiu

11 listopada ulicami Wrocławia przejdzie również Marsz Niepodległości. W tym roku przemarsz odbędzie się pod hasłem "Żeby Polska była Polską".

Trasa Marszu Niepodległości 2019 będzie wiodła od Wyspy Słodowej, przez ulicę Dubiois, most Sikorski, pl. Jana Pawła II do pl. Solidarności, gdzie planowane jest zakończenie przemarszu.

Marsz Niepodległości 11 listopada rozpocznie się o godzinie 19. Zgodę na jego organizację, po zapoznaniu z opinią policji, wydał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

dfhldnt

Podziel się opinią

Share
dfhldnt
dfhldnt
Więcej tematów