Trwa ładowanie...
dfsimjr

Zastępca prezesa IPN Krzysztof Szwagrzyk udzielił wywiadu Jackowi Międlarowi. Są problemy

IPN zażądał od prawicowego portalu sprostowania wywiadu z zastępcą prezesa IPN Krzysztofem Szwagrzykiem. Rozmowę przeprowadził eksksiądz o nacjonalistycznych poglądach Jacek Międlar. "Z pewnymi ludźmi się nie rozmawia" - podają komentarze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Międlar rozmawiał z Krzysztofem Szwagrzykiem m.in. o aparacie komunistycznej bezpieki
Jacek Międlar rozmawiał z Krzysztofem Szwagrzykiem m.in. o aparacie komunistycznej bezpieki (wprawo.pl)
dfsimjr

W piątek na jednym z prawicowych portali ukazał się wywiad z zastępcą prezesa IPN Krzysztofem Szwagrzykiem. Rozmowę przeprowadził znany z nacjonalistycznych poglądów Jacek Międlar.

Całość została zatytułowana "Żydokomuna to fakt historyczny!". Eksksiądz "wielokrotnie w czasie trwania nagrania próbował uzyskać potwierdzenie lansowanej przez siebie tezy o istnieniu zjawiska "Żydokomuny'" - zauważył p.o. rzecznik prasowy IPN Adam Stefan Lewandowski w wydanym w poniedziałek oświadczeniu.

dfsimjr

Ale to "w żaden sposób nie zostało potwierdzone przez rozmówcę" - dodano w stanowisku Instytutu. I zaznaczono, że portal, na którym ukazał się wywiad, został wezwany do "natychmiastowej zmiany tytułu, w którym dr. hab. Krzysztofowi Szwagrzykowi przypisane są słowa przez niego niewypowiedziane".

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

Wątpliwości związanych z rozmową jest więcej. Nie wszystkim spodobało się to, że wiceprezes IPN w ogóle zgodził się na udzielenie wywiadu kontrowersyjnemu byłemu księdzu. "Tragedia ten wywiad i miejsce wywiadu" - napisał historyk Sławomir Cenckiewicz.

dfsimjr

"Z pewnymi ludźmi się nie rozmawia. Pan Międlar zdecydowanie należy do tej kategorii" - stwierdził były sekretarz premiera Mateusza Morawieckiego Andrzej Pawluszek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfsimjr

Podziel się opinią

Share
dfsimjr
dfsimjr
Więcej tematów