Trwa ładowanie...
d22e6be
mars

Mars. Skamieniałe owady i gady na zdjęciach? Naukowiec ma teorię

Skamieniałe owady i gady dostrzegł na zdjęciach z powierzchni Marsa profesor William Romoser z uniwersytetu w Ohio. NASA nie potwierdza jego teorii.
Share
Mars. Skamieniałe owady i gady na zdjęciach? Zdjęcie, na którym rzekomo widać oczy, tułów, brzuch i nogi "owada" przedstawił profesor William Romoser z Uniwersytetu w Ohio.
Mars. Skamieniałe owady i gady na zdjęciach? Zdjęcie, na którym rzekomo widać oczy, tułów, brzuch i nogi "owada" przedstawił profesor William Romoser z Uniwersytetu w Ohio.Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: NASA, ESA, and The Hubble Heritage Team
d22e6be

Mars. Skamieniałe zwierzęta na zdjęciach NASA?

Zdjęcia z powierzchni Marsa przedstawiają skamieniałe owady i gady – twierdzi profesor William Romoser, entomolog z uniwersytetu w Ohio. Uczony od lat oglądał dostępne w internecie zdjęcia z Czerwonej Planety. William Romoser przedstawił swoją teorię na konferencji Entomologicznego Stowarzyszenia Ameryki w St. Louis.

"Marsjańska fauna była bardzo zróżnicowana i wykazuje wiele podobieństw do zaawansowanych w rozwoju biologicznym ziemskich insektów. Tamtejsze zwierzęta posiadają skrzydła, nogi o skomplikowanej budowie, były zdolne do lotu i szybowania" – stwierdził William Romoser. Na potwierdzenie swoich słów pokazał zdjęcie, na którym rzekomo widać oczy, tułów, brzuch i nogi "owada". Fotografię zrobiły łaziki NASA. Na innym zdjęciu, zdaniem naukowca, można zobaczyć złożone organizmy, w tym podobne do gada stworzenie atakujące marsjańskiego owada.

d22e6be

Rewelacji emerytowanego profesora nie potwierdza NASA. "Obecne warunki na powierzchni Marsa nie pozwalają na istnienie ciekłej wody czy skomplikowanych form życia" – przekazała amerykańska agencja kosmiczna portalowi space.com. NASA spodziewa się, że odkryje kiedyś na Marsie co najwyżej pozostałości bardzo prostych, jednokomórkowych zwierząt. Zamierza też skupić się na eksploracji księżyców Jowisza i Saturna. W 2019 roku w atmosferze Marsa zmierzono niespodziewane wahania zawartości metanu i tlenu.

– Na tych zdjęciach jest łatwo zobaczyć różne wzory, możemy sobie wyobrazić całe mnóstwo kształtów. To nie jest dobry sposób, żeby coś zbadać. Kiedy naprawdę znajdziemy coś na Marsie albo w innym miejscu w kosmosie, nie zrobi to na ludziach wrażenia – powiedziała space.com Nina Lanza z laboratorium w Los Alamos.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22e6be

Sikorski nie będzie ubiegał się o fotel prezydencki. Wiceminister z PiS kpi

d22e6be

Podziel się opinią

Share
d22e6be
d22e6be
Więcej tematów