Trwa ładowanie...
d1ich8y

Mark Rutte, premier Holandi, nie odwiedził matki przed śmiercią. Zastosował się do obostrzeń, które sam wprowadził

Holandia. Premier Mark Rutte przez ostatnie tygodnie przestrzegał wprowadzonych przez swój rzad wytycznych i obostrzeń związanych z epidemia koronawirusa. Tym samym nie odwiedzał w tym czasie swojej matki, która - niestety - zmarła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mark Rutte, premier Holandii przez koronawirusa nie mógł pożegnać się ze swoją matką
Mark Rutte, premier Holandii przez koronawirusa nie mógł pożegnać się ze swoją matką (Getty Images)
d1ich8y

Holandia. Mark Rutte przestrzega obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa

Matka premiera Holandii, 96-letnia Mieke Rutte-Dilling zmarła 13 maja w domu opieki Hadze. Jej syn, Mark Rutte - niestety - nie pożegnał się z nią przed śmiercią. Zastosował się do przepisów, które sam nakazał wprowadzić.

W Holandii już od ponad dwóch miesięcy, dokładnie od 20 marca, obowiązuje zakaz odwiedzin w domach opieki czy domach seniora, z uwagi na zagrożenie pojawienia się tam ognisk koronawirusa. Jak przypomina gazeta.pl, w domu opieki, gdzie mieszkała Mieke Rutte-Dilling, wcześniej wykryto ognisko koronawirusa.

d1ich8y

Tym samym, przestrzegając obowiązujących przepisów, premier Holandii nie mógł odwiedzić swojej matki, przebywającej właśnie w domu opieki. Matt Rutte nie był u niej od 20 marca, czyli od momentu obowiązywania zakazu odwiedzin. Niestety, 96-letnia Mieke Rutte-Dilling zmarła, nim syn zdążył się z nią pożegnać. Kobieta nie była chora na COVID-19.

Poza Holandią politycy nie zawsze przestrzegają przepisów, które sami nałożyli na obywateli

Podczas gdy premierowi Holandii nie było dane pożegnać się z własną matką, tak w niektórych krajach rządzący nie zawsze sami przestrzegają przepisów, które wprowadzili. Przykładowo, jak przypomniała gazeta.pl, w Wielkiej Brytanii wybuchł ostatnio skandal po tym, jak doradca premiera złamał zasady kwarantanny. W Polsce z kolei mocno krytykowana była wizyta prezesa PiS - Jarosława Kaczyńskiego - na cmentarzu w czasie, gdy obowiązywał zakaz przebywania w takich miejscach.

Zobacz też: Pytania o równość wobec prawa. Polityk PiS o zachowaniu premiera

d1ich8y

Podziel się opinią

Share
d1ich8y
d1ich8y
Więcej tematów