Trwa ładowanie...
d1x24lj

Mariusz Błaszczak o Szymonie Hołowni. "Inne wydanie układu, który rządził Polską 8 lat"

Minister obrony narodowej skrytykował nowego doradcę kandydata w wyborach prezydenckich 2020. Mariusz Błaszczak przypomniał, że generał Mirosław Różański został powołany za rządów koalicji PO-PSL. Wypowiedź doczekała się szybkiej odpowiedzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak skrytykował doradcę Szymona Hołowni generała Mirosława Różańskiego
Mariusz Błaszczak skrytykował doradcę Szymona Hołowni generała Mirosława Różańskiego (East News, Fot: JAN GRACZYNSKI,Grzegorz Bukala)
d1x24lj

Szymon Hołownia stopniowo ujawnia swoich współpracowników. W sprawach gospodarczych ma mu doradzać Piotr Kuczyński. Z kolei specjalistą ds. wojskowych, kandydat w wyborach prezydenckich 2020, ogłosił generała Mirosława Różańskiego. Wybór wywołał kontrowersje po prawej stronie sceny politycznej. Głos na antenie Telewizji wPolsce zabrał też Mariusz Błaszczak.

Minister obrony narodowej przypomniał, że gen. Różański krytycznie wypowiadał się o stacjonowaniu wojsk USA w Polsce. - Generał Różański został powołany za rządów PO-PSL zatem ustanowienie go jako doradcy kandydata na prezydenta jest dowodem na to, że Hołownia to inne wydanie układu, który przez 8 lat rządził Polską, a można powiedzieć, że z małymi wyjątkami od 1989 r. - powiedział polityk.

Przeczytaj: Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia przedstawił kolejnego doradcę. Prawica oburzona

d1x24lj

Na odpowiedź dziennikarza nie trzeba było długo czekać. "Gen. Mirosław Różański dla ministra Błaszczaka jest gwarantem 'układu'? To czemu przez ponad rok był Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych za rządów PiS, czemu Lech Kaczyński wręczył mu drugą gwiazdkę generalską oraz Flagę Narodową w uznaniu zasług? Ktoś tu się mocno plącze…" - napisał w mediach społecznościowych Hołownia.

Przeczytaj również: Szymon Hołownia ujawnia współpracowników. Stoi za nim niewygodny dla władzy ekonomista

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń uderza w Andrzeja Dudę

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1x24lj

Podziel się opinią

Share

d1x24lj

d1x24lj
Więcej tematów