Trwa ładowanie...
d434asi

Mariusz Błaszczak o stanie wyjątkowym. Minister zabrał głos

Czy koronawirus doprowadzi do stanu wyjątkowego w Polsce? Głos w tej sprawie zabrał szef MON Mariusz Błaszczak. Minister zwrócił również uwagę na ostatnie protesty organizowane w ramach Strajku Kobiet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stan wyjątkowy przez koronawirusa? Mariusz Błaszczak zabrał głos
Stan wyjątkowy przez koronawirusa? Mariusz Błaszczak zabrał głos (PAP)
d434asi

Mariusz Błaszczak był gościem na antenie Radiowej Jedynki. Szef MON był pytany m.in. o walkę z pandemią koronawirusa. Pojawiają się głosy, że jeśli liczba zakażonych dziennie przekroczy 50 tysięcy, wprowadzony zostanie stan wyjątkowy.

- Takie plany nie były omawiane, codziennie uczestniczę w posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Oczywiście reagujemy w sytuacji, w której się znalazła Polska, ale ta reakcja sprowadza się przede wszystkim do stworzenia większej liczby miejsc szpitalnych, do zapewnienia opieki osobom zarażonym, są też podejmowane stanowcze działania, związane np. z zamknięciem cmentarzy, które mają służyć temu, by zahamować roznoszenie się epidemii - mówił minister Błaszczak.

- Niestety, to co dzieje się na ulicach, a co wynika z akcji totalnej opozycji, negatywnie wpływa na sytuację w naszym kraju, te wszystkie demonstracje powodują roznoszenie wirusa i zakażanie kolejnych osób - dodał szef MON.

d434asi

PiS traci poparcie? Kamil Bortniczuk: Powinniśmy bić się w pierś

Koronawirus. Lockdown i nowe obostrzenia?

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Część opozycji zbojkotowała zaproszenie na tę naradę.

d434asi

- To świadczy o tym, że opozycja igra ze zdrowiem i życiem Polaków, jest tak zacietrzewiona w tej swojej walce, taka jest totalna, że na to nie zważa, tylko niejako jeszcze podsyca tę agresję i wulgarność, z jaką mamy do czynienia na ulicach polskich miast - ocenił Mariusz Błaszczak.

Tymczasem pojawiają się doniesienia, że rząd planuje wprowadzić nowe obostrzenia i jest gotowy na lockdown. Tak twierdzi poseł Konfederacji Jakub Kulesza po spotkaniu, do jakiego doszło wieczorem w poniedziałek w Kancelarii Premiera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d434asi

Podziel się opinią

Share
d434asi
d434asi
Więcej tematów