Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak: kraje unijne powinny skupić się na uszczelnianiu granic zewnętrznych

• Mariusz Błaszczak mówił w radiowej Jedynce o potrzebie uszczelnienia wschodniej granicy
• Minister przekonywał, że istnieje potrzeba zwiększenia liczebności Straży Granicznej
• Podkreślił też, że unijny mechanizm relokacji uchodźców nie rozwiązuje kryzysu migracyjnego, tylko przyciąga kolejne fale migrantów
• Powiedział również, że kraje UE powinny skupić się na uszczelnianiu granic zewnętrznych

Share
Mariusz Błaszczak: kraje unijne powinny skupić się na uszczelnianiu granic zewnętrznych
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski
d4lo66f

Mariusz Błaszczak mówi o potrzebie uszczelnienia wschodniej granicy i zwiększenia liczebności Straży Granicznej. Ma to być odpowiedź na nowe zagrożenia bezpieczeństwa. Minister spraw wewnętrznych i administracji przekonywał w radiowej Jedynce, że w tej sprawie rząd PiS już dużo zrobił - reaktywowano m.in. Karpacki Oddział Straży Granicznej, wzrasta też liczba funkcjonariuszy Straży, która od 2008 roku zmniejszyła się o ponad 1800.

Mariusz Błaszczak zapewnił, że ochrona granicy wschodniej - zewnętrznej granicy Unii Europejskiej - jest jednym z głównych zadań jego resortu. Jej uszczelnieniu mają służyć m.in. rozmowy z Ukrainą i Białorusią.

Mariusz Błaszczak podkreślił także, że unijny mechanizm relokacji uchodźców nie rozwiązuje kryzysu migracyjnego, ale przeciwnie - przyciąga kolejne fale migrantów. Zdaniem ministra kraje unijne powinny się w pierwszej kolejności skupić na uszczelnianiu granic zewnętrznych Wspólnoty.

d4lo66f

Podziel się opinią

Share
d4lo66f
d4lo66f
Więcej tematów