Trwa ładowanie...
d1jrdqx
IAR

Mariusz Błaszczak: Komorowski powinien wstrzymać się z decyzjami np. ws. referendum

Szef klubu PiS sugeruje, że prezydent Komorowski powinien zostawić Andrzejowi Dudzie sprawę zaplanowanego na wrzesień referendum. Ma ono dotyczyć wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych z budżetu i zmian prawa podatkowego.
Share
Przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak
Przewodniczący klubu PiS Mariusz BłaszczakŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d1jrdqx

Mariusz Błaszczak mówił w radiowej Trójce, że Bronisław Komorowski powinien przekazać kwestie konstytucyjne swojemu następcy, który według sondażowych wyników wygrał wybory prezydenckie. Poseł PiS przypomniał, że zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbędzie się 6 sierpnia i dopiero od tej daty będzie mógł realnie sprawować prezydencką władzę. - Natomiast moim zdaniem prezydent Komorowski, skoro będzie urzędował do 6 sierpnia, powinien wstrzymać się z decyzjami, które mają charakter taki, który mógłby być sprzeczny z Konstytucją - powiedział Mariusz Błaszczak.

Gość radiowej Trójki zapewniał, że do jesiennych wyborów parlamentarnych PiS poprowadzi lider tej formacji. - Jestem przekonany, że premier Jarosław Kaczyński jeszcze raz premierem będzie właśnie po tych wyborach - dodał Mariusz Błaszczak.

Szef klubu PiS dodał również, że przy obecnym układzie nowego prezydenta i rządu z przeciwnych sobie obozów, nie da się zrealizować złożonej przez Andrzeja Dudę obietnicy o obniżeniu wieku emerytalnego. Mariusz Błaszczak ma jednak nadzieję, że rząd i przyszły prezydent porozumieją się w sprawie podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

d1jrdqx

Zobacz także: Duda odcina się od Kaczyńskiego:

d1jrdqx

Podziel się opinią

Share
d1jrdqx
d1jrdqx
Więcej tematów