Trwa ładowanie...
d35vmxw

Mariusz Błaszczak komentuje przesłuchanie Donalda Tuska. "Udowodnił, że nie interesował się sprawami państwowymi"

- Wczorajsze wystąpienie Donalda Tuska tylko udowodniło, że były premier polskiego rządu był nieobecny, nie panował nad sytuacją - powiedział Mariusz Błaszczak. Minister obrony narodowej przeciął również spekulacje dotyczące ewentualnych zmian w rządzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak skrytykował Donalda Tuska
Mariusz Błaszczak skrytykował Donalda Tuska (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d35vmxw

- Nie rozmawialiśmy o zmianach w rządzie. Wybory do Parlamentu Europejskiego to maj przyszłego roku. Wszystko przed nami. Na razie jest czas podsumowania wyników wyborów samorządowych, tworzenia zarządów w poszczególnych województwach - powiedział w rozmowie z radiową Jedynką Mariusz Błaszczak.

Szef MON podkreślił, że PO nie zwyciężyło w wyborach samorządowych, jak twierdzi Schetyna. - Gdańsk – kandydat PO nawet nie przeszedł do drugiej tury, Szczecin. W miejscach, gdzie były robione badania po II turze – Gdańsk, Kielce i Kraków – to są kandydaci zarejestrowani we własnych komitetach, a nie kandydaci Koalicji Obywatelskiej - zaznaczył.

Błaszczak skomentował również poniedziałkowe przesłuchanie Donalda Tuska przed sejmową komisją ds. Amber Gold. - Wczorajsze wystąpienie Donalda Tuska tylko udowodniło, że były premier polskiego rządu był nieobecny, nie panował nad sytuacją, nie nadzorował służb specjalnych, że państwo polskie było teoretyczne – jak zresztą powiedział minister Sienkiewicz - stwierdził.

d35vmxw

Zobacz także: Seria pytań Małgorzaty Wasserman. Donald Tusk zniecierpliwiony

I dodał, że były premier "podczas przesłuchania udowodnił, że właśnie tak było, że nie interesował się sprawami państwowymi, że pozwolił na to, żeby ponad 18 tysięcy polskich obywateli zostało oszukanych przez wielokrotnie karanego przestępcę".

Mariusz Błaszczak krytykuje Donalda Tuska

Zdaniem szefa MON twierdzenia Tuska o możliwym wyjściu Polski z UE są "próbą wykorzystania sytuacji do własnej kampanii politycznej". - Nam zależy tylko na tym, żeby pozycja Polski w UE była silniejsza, w odróżnieniu od tego, co działo się za czasów rządów Donalda Tuska - stwierdził Mariusz Błaszczak.

d35vmxw

Zapowiedział też wtorkową konferencję z udziałem prezesa partii rządzącej, podczas której Jarosław Kaczyński "przedstawi dane dotyczące wyników wyborów". - To było czwarte zwycięstwo PiS. 4 lata temu w wyborach samorządowych również wygrało PiS, potem wybory prezydenckie, parlamentarne i teraz samorządowe. Pobiliśmy rekord AWS-u jeśli chodzi o poparcie w wyborach lokalnych. Jest to najwyższy wynik w historii - uznał Błaszczak.

Źródło: Polskie Radio Program I

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35vmxw

Podziel się opinią

Share
d35vmxw
d35vmxw
Więcej tematów