Trwa ładowanie...
ycipk-2nwa93

Marian Banaś złożył dymisję, Elżbieta Witek jej nie przyjęła? Borys Budka: mamy gotowy wniosek o odwołanie

Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej reaguje na doniesienia ws. dymisji szefa NIK, Mariana Banasia. Jej rezygnacji miała nie przyjąć marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Teraz czeka na nią wniosek o odwołanie przygotowany przez opozycję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej
Borys Budka, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej (PAP)
ycipk-2nwa93

- Czy to prawda, że Marian Banaś złożył pisemną dymisję na ręce marszałek Sejmu? Czy to prawda, że ta dymisja bez żadnego trybu została zniszczona? - pytał Borys Budka na konferencji prasowej w Sejmie.

To reakcja na doniesienia "Dziennika Gazety Prawnej", który ustalił, że w piątek do gabinetu marszałek Sejmu Elżbiety Witek przyjechał kierowca z Najwyższej Izby Kontroli. Miał dostarczyć pismo od prezesa Mariana Banasia, z którego miało wynikać, że szef NIK złożył rezygnację. "DGP" podał, że Witek odesłała mu inaczej zredagowane pismo z rezygnacją. Tym samy dymisja przepadła.

To nie spodobało się opozycji. - Mamy gotowy wniosek o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek, rozważamy jego złożenie. Nie może być tak, że mamy państwo, które działa bez trybu - poinformował Budka.

ycipk-2nwa93

Siemoniak: przerzucanie na opozycję odpowiedzialności za Banasia jest absurdalne

- Afera Banasia rzuca cień na funkcjonowanie państwa i NIK. Nie ma zgody na to by Sejm traktować jak prywatny folwark partii rządzącej - dodał polityk Koalicji Obywatelskiej.

ycipk-2nwa93

Do ustaleń "DGP" odniosła się sama zainteresowana. - Szef NIK Marian Banaś nie podał się do dymisji, nie spotkałam się z nim, nie otrzymałam żadnego pisma, nie złożył na moje ręce rezygnacji - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2nwa93

ycipk-2nwa93
ycipk-2nwa93