Trwa ładowanie...

Marian Banaś i afera ws. hotelu na godziny. Zbigniew Ziobro zabrał głos

Marian Banaś i ujawniony hotel na godziny w kamienicy prezesa NIK wywołał niemałe kontrowersje. Sprawę skomentował minister Zbigniew Ziobro. - Badania oświadczenia majątkowego nie załatwia się w czasie kilku tygodni - stwierdził szef resortu sprawiedliwości.
Share
Zbigniew Ziobro o Marianie Banasiu
Zbigniew Ziobro o Marianie BanasiuŹródło: East News
d39vq0q

Jak informowała w lutym Wirtualna Polska, Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło kontrolę oświadczeń majątkowych ówczesnego wiceministra finansów. Funkcjonariusze zainteresowali się m.in. planowaną transakcją sprzedaży kamienicy na krakowskim Podgórzu, która jest własnością Banasia. Mimo wszczętej kontroli przez CBA, Marian Banaś został prezesem NIK pod koniec sierpnia.

Z kolei w sobotę TVN wyemitował materiał "Superwizjera", w którym ujawniono, że we wspomnianej kamienicy funkcjonował hotel na godziny, który miał powiązania ze znanym krakowskim przestępcą. Według autora materiału, to jeden z braci K., którzy prowadzą w Krakowie agencje towarzyskie.

Do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Sam fakt badania oświadczenia majątkowego nie jest elementem dyskwalifikującym - stwierdził na briefingu prasowym. Według niego jest to typowa procedura. - Badania oświadczenia majątkowego nie załatwia się w czasie kilku tygodni - dodał Ziobro.

d39vq0q

Zamieszanie wokół szefa NIK. Dziennikarz ma oczekiwania wobec Jarosława Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39vq0q

Podziel się opinią

Share
d39vq0q
d39vq0q
Więcej tematów