Trwa ładowanie...
d1bf7p2

Marian Banaś dostał nagrodę od KPN. Leszek Moczulski czuje się oszukany

Szef NIK Marian Banaś odznaczony Krzyżem "Zasłużony dla KPN" z okazji 40-lecia Konfederacji Polski Niepodległej. Jeden z założycieli partii Leszek Moczulski stanowczo odciął się od tej decyzji i zażądał rozwiązania kapituły przyznającej nagrodę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marian Banaś odebrał nagrodę KPN
Marian Banaś odebrał nagrodę KPN (NIK)
d1bf7p2
  • Marian Banaś otrzymał nagrodę KPN za swoją działalność w latach 70. i 80. oraz "w czasach obecnych"
  • Współzałożyciel KPN Leszek Moczulski stanowczo protestuje przeciwko tej decyzji
  • Moczulski domaga się zaprzestania wykorzystywania nazwy KPN przez kapitułę nagrody
d1bf7p2

Moczulski wydał oświadczenie w sprawie nagrody, które na Twitterze opublikował poseł Koalicji Obywatelskiej i były członek KPN Zbigniew Konwiński.

"Ze zdumieniem i oburzeniem przyjmuję fakt odznaczenia krzyżem zasługi dla KPN pana Mariana Banasia. Czuję się oszukany przez kapitułę krzyża, która zapewniała mnie, że będzie honorować tylko byłych członków KPN i osoby zasłużone dla KPN. Pan Marian Banaś nie spełnia tych kryteriów, stoi natomiast pod zarzutami przestępstw gospodarczych" - pisze Moczulski.

Przyznanie nagrody Banasiowi rozzłościło współzałożyciela KPN na tyle, że zdecydował o rozwiązaniu kapituły, przyznającej odznaczenie. "Domagam się zaprzestania wykorzystywania nazwy KPN" - kończy.

Przypomnijmy, Konfederację Polski Niepodległej założyli we wrześniu 1979 r. Leszek Moczulski, Tadeusz Stański i Romuald Szeremietiew. Była to pierwsza polska partia antykomunistyczna po II wojnie światowej, nawiązująca do tradycji piłsudczykowskich.

d1bf7p2

- Jestem wzruszony i naprawdę wdzięczny, że są ludzie którzy jeszcze pamiętają o naszej działalności w latach 70. i 80. kiedy był okres bardzo trudny, kiedy trzeba było rzeczywiście ryzykować, by Polska mogła być wolna, niepodległa i cieszyć się demokracją - mówił po odebraniu nagrody KPN Marian Banaś.

Zobacz też: Dobitny sondaż o Banasiu. Reakcja Radosława Fogla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bf7p2

Podziel się opinią

Share
d1bf7p2
d1bf7p2
Więcej tematów