Trwa ładowanie...

Marian Banaś do dymisji? Kontrola CBA pogłębiła wątpliwości. PiS szuka nowego szefa NIK

Czarne chmury krążą nad Marianem Banasiem. Szef NIK może wkrótce pożegnać się ze stanowiskiem. Prawo i Sprawiedliwość już rozgląda się za nowym kandydatem.
Share
Marian Banaś na wylocie? PiS szuka nowego szefa NIK
Marian Banaś na wylocie? PiS szuka nowego szefa NIK Źródło: East News
d12svv0

16 października CBA planuje zakończyć kontrolę oświadczeń majątkowych szefa NIK Mariana Banasia. Jak podaje nieoficjalnie "Rzeczpospolita", wyniki kontroli są dla niego niekorzystne.

- Oficjalne dochody nie do końca się "spinają się" z rozmiarami posiadanego majątku, oszczędności i wydatków - mówi informator gazety.

Warto przypomnieć, że o Marianie Banasiu zrobiło się głośno, gdy TVN opublikował reportaż "Superwizjera" o kamienicy szefa NIK, gdzie funkcjonował hotel na godziny. Według "RP", Prawo i Sprawiedliwość "szykowało się na negatywny scenariusz przed emisją tego materiału".

d12svv0

Zobacz też: Internetowe komentarze po sondażu exit poll IPSOS

To właśnie dlatego przerwano ostatnie posiedzenie Sejmu 11 września, a dwa dni posiedzenia - z 12 i 13 września - przesunięto na późniejsze terminy po wyborach (na 15 i 16 października). W ten sposób PiS chcia mieć mieć decydujący wpływ na wybór nowego prezesa NIK, nawet w przypadku niezdobycia większości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12svv0

Podziel się opinią

Share
d12svv0
d12svv0
Więcej tematów