Trwa ładowanie...
d1s0u1t

Maria Koc

Najnowsze informacje
5.0
(4 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Prudnik

d1s0u1t
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Maria Koc jest wicemarszałkiem Senatu IX kadencji. Startuje w wyborach europarlamentarnych z ramienia PiS-u.

Maria Koc – życiorys

Maria Koc urodziła się 22 sierpnia 1964 roku w miejscowości Prudnik położonej w województwie opolskim. Wychowała się na Mazowszu (w Karolewie koło Węgrowa). Skończyła etnografię i antropologię kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pracowała w Węgrowskim Ośrodku Kultury, a następnie w Sokołowskim Ośrodku Kultury (w Sokołowie Podlaskim), gdzie przez kilka lat była dyrektorem.

Maria Koc – działalność polityczna

Maria Koc od 2006 roku działa w samorządzie lokalnym. Początkowo zasiadała w Radzie Miejskiej Węgrowa, a następnie została wiceburmistrzem. Pełniła tę funkcję w latach 2007–2008. W wyborach samorządowych 2010 uzyskała mandat do sejmiku mazowieckiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych 2011 nie udało jej się dostać do Sejmu, ale w roku 2014 została senatorem, a 12 listopada 2015 roku – wicemarszałkiem Senatu IX kadencji.

Za swoją działalność Maria Koc otrzymała kilka nagród i wyróżnień. Prezydent RP odznaczył ją Brązowym Krzyżem Zasługi. Dostała także m.in. Medal "Pro Memoria", odznaczenie Benemerenti i nagrodę Ludomira Benedyktowicza. Jest zdobywczynią tytułu Kobiety Sukcesu Mazowsza 2012.

Maria Koc kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019. Otrzymała drugie miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości w województwie mazowieckim (okręgu 5).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s0u1t
d1s0u1t
d1s0u1t
Więcej tematów
d1s0u1t