Trwa ładowanie...
d3fyrk2

Marek Suski: Niemcy chcą nas uczyć demokracji. Kiedyś uczyli jej komorami gazowymi

Poseł PiS twierdzi, że niemieccy politycy, którzy zarzucają Polsce łamanie standardów demokracji są bezczelni. Co więcej, nie powinni tego robić z uwagi na... zbrodnie, których dopuściła się III Rzesza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Suski uważa, że Niemcy nie mają prawa zwracać uwagi Polsce
Marek Suski uważa, że Niemcy nie mają prawa zwracać uwagi Polsce (East News)
d3fyrk2

- Takiej bezczelności wobec Polski dopuszczają się europejscy politycy podpuszczani przez polską opozycję, która skarży, która mówi, że Polskę trzeba karać i obejmować sankcjami i opozycję, która robi manifestację w obronie krakowskiego sądu. Można powiedzieć, że to patologia rządzi w Polsce opozycją i to patologia wzywa do atakowania Polski. Te zachęty są wykonywane przez część elit lewacko-liberalnych Unii Europejskiej - powiedział poseł PiS na antenie TVP. Polityk nawiązywał do sprawy w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, którego była prezes została odwołana przez Zbigniewa Ziobrę.

Marek Suski oskarżył również polityków opozycji o psucie opinii Polsce na arenie międzynarodowej. Jako skutek wspomnianego działania przytoczył sytuację, gdy do Polski przyjechała delegacja, a jej członkowie szukali na ulicach czołgów, gdyż europoseł PO Janusz Lewandowski im przekazał, że Polska przypomina Aleppo.

- Nie wiem czy Niemcy mają prawo nas pouczać, bo kiedyś nas uczyli demokracji komorami gazowymi. (...) Tu nie chodzi o żadne zasady demokratyczne tylko o to, że Polska rośnie w siłę, że zaczynamy być podmiotem, że polska gospodarka jest coraz silniejsza i zaczyna być liderem Europy Wschodniej i to się nie podoba i trzeba nam przykręcić śrubę - przekonywał.

d3fyrk2

Próbowaliśmy się skontaktować z posłem Suskim i zapytać go o jego kontrowersyną wypowiedź. Niestety odmówił komentarza.

Źródło: TVP Info

Zobacz także: Paweł Lisicki: to dobrze, że PiS spada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fyrk2

Podziel się opinią

Share

d3fyrk2

d3fyrk2
Więcej tematów