Trwa ładowanie...

Marek Sawicki: PSL jest niechętne kandydaturze Bogdana Borusewicza na marszałka Senatu

- PSL jest niechętne kandydaturze Bogdana Borusewicza jako ewentualnego marszałka Senatu całej opozycji - powiedział Marek Sawicki z PSL. Dodał, że ludowcy mają swojego kandydata na marszałka Senatu, ale nie chciał zdradzić jego nazwiska.

Share
Marek Sawicki: PSL jest niechętne kandydaturze Bogdana Borusewicza na marszałka SenatuŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d8vc1vd

- My się godzimy na poważne uprawianie polityki. Jeżeli szef PO Grzegorz Schetyna nie wyciąga żadnych wniosków z minionych lat i zgłasza publicznie kandydata na konferencji nie uzgadniając z nikim, to siłą rzeczy pewnie mu chce dać pocałunek śmierci. Czy przyjdzie rozmawiać o następnym kandydacie, zobaczymy - powiedział PAP Marek Sawicki.

Polityk dodał, że ludowcy mają swojego kandydata na marszałka Senatu, ale nie chciał zdradzić jego nazwiska. W kuluarach Sejmu mówiło się dotąd o kilku kandydatach: Krzysztofie Brejzie, Marku Borowskim, Kazimierzu Ujazdowskim i Janie Filipie Libickim.

Wirtualna Polska dowiedziała się, że Grzegorz Schetyna miał przedstawić we wtorek na konferencji prasowej Bogdana Borusewicza jako kandydata na marszałka Senatu. Zmienił jednak zdanie pod presją PSL.

d8vc1vd

Opozycja chce swojego marszałka

W tegorocznych wyborach opozycji udało się zdobyć więcej mandatów niż PiS w Senacie. Stało się dzięki tzw. paktowi senackiemu, czyli porozumieniu, które latem zawarły partie opozycyjne KO, Lewica oraz PSL-Koalicja Polska. Polegało na tym, że w większości okręgów opozycja wystawiła przeciwko PiS jednego kandydata na senatora.

PiS ma 48 senatorów, Koalicja Obywatelska 43, PSL trzech, a SLD dwóch. W Senacie zasiądą także senatorowie niezależni: Lidia Staroń, Wadim Tyszkiewicz, Krzysztof Kwiatkowski oraz Stanisław Gawłowski. Trzej ostatni związani są z opozycją. Teraz kluby opozycyjne chcą zgłosić swojego kandydata na marszałka Senatu.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8vc1vd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8vc1vd
d8vc1vd
Więcej tematów