Marek Pęk i Robert Biedroń gośćmi programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gośćmi programu są wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) i lider Wiosny, europoseł Robert Biedroń.

Natalia Durman

Co dziś w programie? - Pamiętajmy, że większość Zjednoczonej Prawicy jest krucha, a te walki buldogów spod dywanu już dawno spod dywanu wyszły i jak widać, jak mniejsze partie Zjednoczonej Prawicy stawiają kolejne warunki PiS i jak w zasadzie łączą ich tylko interesy, stanowiska, nepotyzm, kolesiostwo, a idei, która by ich spajała i łączyła, już dawno nie ma - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki w TVN24. Co na to Marek Pęk?

"Z wielkim oburzeniem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację o odwołaniu pana Janusza Kowalskiego z pełnienia stanowiska wiceministra aktywów państwowych (...). Nie o takim rządzie marzyła Polska, nie na taki PiS głosowaliśmy" - piszą w liście, do którego dotarła WP, związkowcy z Federacji Związków Zawodowych Grupy Kapitałowej PGE oraz przedstawiciele innych związków ze Śląska (m.in. z Taurona). Ostro krytykują rząd za politykę energetyczną; uderzają także w samego premiera.

Czy Piotr Ikonowicz byłby dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich? To propozycja posłów Lewicy Razem.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wyłączył mikrofon Borysowi Budce. Uznał, że lider PO mówi zbyt długo. To nie spodobało się Sławomirowi Nitrasowi. Polityk wstał i oczekiwał wyjaśnień. "Siadaj, Nitras" - usłyszał.

Lewica wysyła list do papieża Franciszka. Chodzi o udostępnienie akt sprawy ks. Andrzeja Dymera, który miał wykorzystywać seksualnie osoby nieletnie. Czy Robert Biedroń byłby w stanie pojechać do papieża i z nim porozmawiać?

W środę doszło do wspólnego posiedzenia europarlamentarnych komisji: Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) oraz Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM). Obrady były poświęcone sytuacji, jaką wywołał wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie dopuszczalności przerywania ciąży. Według składu sędziowskiego aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. Co działo się na posiedzeniu komisji Parlamentu Europejskiego? Dlaczego w ogóle eurodeputowani o tym rozmawiali?

Zapytamy także o Marka Suskiego, który został we wtorek szefem rady programowej Polskiego Radia.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)