ycipk-39nyaf

Marek Opioła i black hawki. Będzie wniosek o odwołanie go z funkcji w sejmowej komisji

Joachim Brudziński poinformował, że decyzją m.in. Jarosława Kaczyńskiego zostanie złożony wniosek o odwołanie Marka Opioły z funkcji przewodniczącego komisji ds. służb specjalnych. To efekt afery wokół spotu wyborczego, w którym polityk użył śmigłowców Black Hawk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joachim Brudziński zapewnił, że Marek Opioła poniesie konsekwencje
Joachim Brudziński zapewnił, że Marek Opioła poniesie konsekwencje (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
ycipk-39nyaf

- Poseł Marek Opioła powinien w trybie natychmiastowym wycofać ten spot – powiedział Joachim Brudziński podczas konferencji we wtorek.

Dodał też, że jeśli policja poniosła w związku z użyciem przez polityka śmigłowców Black Hawk w spocie wyborczym jakiekolwiek koszty, poseł musi je pokryć z prywatnych pieniędzy. Zauważył też, że jego zdaniem tak czy inaczej Opioła powinien uiścić określoną kwotę w ramach zadośćuczynienia.

ycipk-39nyaf

- Decyzją kierownictwa partii na najbliższym posiedzeniu Sejmu, (…) będzie wniosek o odwołanie posła Marka Opioły z funkcji przewodniczącego komisji ds. służb specjalnych – stwierdził.

Brudziński stwierdził, że doszło do "bulwersującego” wydarzenia. – Został nadszarpnięty wizerunek policji, nie możemy na to pozwolić jako PiS – dodał.

Marek Opioła wykorzystał w swoim spocie wyborczym policyjny helikopter Black Hawk. Na wyborczej reklamówce widać, jak wysiada maszyny i przybija piątki z żołnierzami. "Wycofuję spot z internetu" - oświadczył po krytyce.

ycipk-39nyaf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-39nyaf

ycipk-39nyaf
ycipk-39nyaf