WP

Marek Opioła i black hawki. Będzie wniosek o odwołanie go z funkcji w sejmowej komisji

Joachim Brudziński poinformował, że decyzją m.in. Jarosława Kaczyńskiego zostanie złożony wniosek o odwołanie Marka Opioły z funkcji przewodniczącego komisji ds. służb specjalnych. To efekt afery wokół spotu wyborczego, w którym polityk użył śmigłowców Black Hawk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joachim Brudziński zapewnił, że Marek Opioła poniesie konsekwencje
Joachim Brudziński zapewnił, że Marek Opioła poniesie konsekwencje (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
WP

- Poseł Marek Opioła powinien w trybie natychmiastowym wycofać ten spot – powiedział Joachim Brudziński podczas konferencji we wtorek.

Dodał też, że jeśli policja poniosła w związku z użyciem przez polityka śmigłowców Black Hawk w spocie wyborczym jakiekolwiek koszty, poseł musi je pokryć z prywatnych pieniędzy. Zauważył też, że jego zdaniem tak czy inaczej Opioła powinien uiścić określoną kwotę w ramach zadośćuczynienia.

WP

- Decyzją kierownictwa partii na najbliższym posiedzeniu Sejmu, (…) będzie wniosek o odwołanie posła Marka Opioły z funkcji przewodniczącego komisji ds. służb specjalnych – stwierdził.

Brudziński stwierdził, że doszło do "bulwersującego” wydarzenia. – Został nadszarpnięty wizerunek policji, nie możemy na to pozwolić jako PiS – dodał.

Marek Opioła wykorzystał w swoim spocie wyborczym policyjny helikopter Black Hawk. Na wyborczej reklamówce widać, jak wysiada maszyny i przybija piątki z żołnierzami. "Wycofuję spot z internetu" - oświadczył po krytyce.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP