Trwa ładowanie...

Marek Migalski po 10 latach uzyskał habilitację. "Fatalne świadectwo dla naukowców"

- Po 10 latach habilitacyjna odyseja dra Marka Migalskiego znalazła swój finał. To wystawia fatalne świadectwo polskiemu środowisku akademickiemu - napisał prof. Antoni Dudek w mediach społecznościowych.

Marek Migalski po 10 latach uzyskał habilitację. "Fatalne świadectwo dla naukowców"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Kuba Atys
d3oa1fy
d3oa1fy

To właśnie prof. Antoni Dudek jako pierwszy poinformował na Facebooku, że Marek Migalski uzyskał habilitację.

"W dniu dzisiejszym Rada Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW po długiej dyskusji zatwierdziła w tajnym głosowaniu habilitację dra Marka Migalskiego. Za głosowało 36 członków Rady, przeciw 1, zaś 3 wstrzymało się od głosu. W ten sposób po 10 latach habilitacyjna odyseja dra Migalskiego, która niestety wystawia fatalne świadectwo polskiemu środowisku akademickiemu, znalazła swój finał" - napisał.

Marek Migalski, politolog, były europarlamentarzysta oraz współzałożyciel Polski Razem, krótko skomentował tę wiadomość:

d3oa1fy

"Wszystkim, którzy mi kibicowali przez te 10 lat, bardzo dziękuję" - napisał.

Walka o habilitację od 10 lat

O zdobycie kolejnego stopnia naukowego, Marek Migalski stara się od 2008 r. Na swoim koncie ma 34 artykuły naukowe, z czego większość została opublikowana za granicą, 8 książek i 13. pod swoją redakcją. Mimo to ciągle napotykał na opór środowiska naukowego. "Jego dorobek był recenzowany około 10 razy. I tylko raz dostał negat. Przegrywał jednak stale tajne głosowania" - napisał Antoni Dudek na Facebooku.

d3oa1fy

- Nie sądzę, żeby były to represje polityczne. Dwukrotnie wszczynałem już proces habilitacyjny. W obu przypadkach recenzje były w zdecydowanej większości pozytywne, a ostatecznie w tajnym głosowaniu okazywało się nagle, że decyzja o przyznaniu mi habilitacji jest odrzucana. To trochę wstrząsnęło środowiskiem. Czemu trwa to już 10 lat, skoro mój dorobek jest solidny, a recenzje pozytywne? To pytanie do osób, które chociaż oficjalnie twierdzą, że wszystko jest okej, potem w tajnym głosowaniu podejmują ostatecznie taką, a nie inną decyzję - powiedział Wirtualnej Polsce Marek Migalski rok temu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oa1fy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oa1fy
Więcej tematów