Trwa ładowanie...
daha0b4
Marek Magierowski w #dzieńdobryPolsko: prezydent zawsze dążył do tego, aby naprawić sytuację w Trybunale Konstytucyjnym

Marek Magierowski w #dzieńdobryPolsko: prezydent zawsze dążył do tego, aby naprawić sytuację w Trybunale Konstytucyjnym

- Myślę, że uda się doprowadzić do sytuacji, w której Trybunał Konstytucyjny i to jest priorytet z punktu widzenia pana prezydenta, zostanie oderwany od bieżących sporów politycznych, w które wtłoczył sędziów trybunału prezes Andrzej Rzepliński - stwierdził w programie #dzieńdobryPolsko Marek Magierowski. - Prezydent zawsze dążył do tego, aby naprawić sytuację w trybunale - dodał dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
daha0b4

Czy prezydent zaakceptuje w całości decyzje Sejmu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, czy będzie próbował wpłynąć na ostatecznych ich kształt i wypracować kompromis z opozycją?

- Prezydent będzie mianował kolejnego prezesa Trybunału Konstytucyjnego to określa prawo, czeka na listę sędziów, którzy będą kandydatami na to stanowisko. Do tej pory zostało skierowane takie pismo z trzema kandydaturami. Niestety, ta uchwała została podjęta niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Prezydent nie może spośród tych trzech zgłoszonych osób wybrać prezesa - powiedział w #dzieńdobryPolsko Marek Magierowski.

daha0b4

- Prezydent zawsze dążył do tego, żeby naprawić sytuację w Trybunale Konstytucyjnym. Myślę, że uda się już za chwilę doprowadzić do sytuacji, w której trybunał i to jest priorytet z punktu widzenia pana prezydenta, zostanie oderwany od bieżących sporów politycznych, w które wtłoczył sędziów trybunału prezes Andrzej Rzepliński - stwierdził dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

- Jego odejście, mówiąc wprost i brutalnie, jest dużą szansą dla trybunału, żeby przestał być organem politycznym, którym się stał w ostatnich miesiącach - ocenił Magierowski.

oprac.: Marek Grabski

daha0b4

Podziel się opinią

Share
daha0b4
daha0b4
Więcej tematów