Trwa ładowanie...

Marek Magierowski: prezydent żałuje, że TK podjął taką decyzję

Prezydent Andrzej Duda podtrzymuje swe wątpliwości dotyczące nowelizacji Prawa o zgromadzeniach i nie może pogodzić się z tą decyzją. Z drugiej strony prezydent szanuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego - mówił Marek Magierowski w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News.

Marek Magierowski: prezydent żałuje, że TK podjął taką decyzjęŹródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d2fr0qg
d2fr0qg

Trybunał Konstytucyjny uznał w czwartek przepisy nowelizacji Prawa o zgromadzeniach, zaskarżone przed ich podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę, za zgodne z konstytucją. Czterech z 11 orzekających w sprawie sędziów TK zgłosiło zdanie odrębne do wyroku.

- Wątpliwości prezydenta dotyczyły m.in. konstytucyjności tzw. zgromadzeń cyklicznych, zasady, że prawo nie działa wstecz i trybu zaskarżenia decyzji odmowy - przypomniał w Polsat News dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta.  

- Pan prezydent podtrzymuje swoje wątpliwości związane z tą ustawą, które zawarł we wniosku skierowanym do Trybunału Konstytucyjnego i żałuje, że taką, a nie inną decyzję podjął TK - stwierdził Magierowski. - Z drugiej strony prezydent szanuje wyrok TK i będzie postępował zgodnie z konstytucją - dodał.

Na pytanie prowadzącej program, czemu prezydent nie skorzystał z przysługującego mu prawa weta, Magierowski odpowiedział: "Pan prezydent uznał, że skieruje sprawę do TK".

Jak dodał Magierowski, prezydent Duda dobrze ocenia pracę zarówno prezes Julii Przyłębskiej, jak i całego Trybunału.

d2fr0qg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fr0qg
Więcej tematów