Trwa ładowanie...

Marek Kuchciński i jego loty. Jest wniosek o ujawnienie wszystkich lotów HEAD

Marek Kuchciński i jego loty mogą okazać się dopiero początkiem afery. Posłowie PO domagają się ujawnienia dokumentów z wszystkich lotów HEAD. Może je organizować Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Kancelaria Prezydenta, Kancelaria Sejmu i Kancelaria Senatu.
Share
Marek Kuchciński i jego loty mogą okazać się dopiero początkiem afery
Marek Kuchciński i jego loty mogą okazać się dopiero początkiem aferyŹródło: East News, Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER
dsm4ulw

Marek Kuchciński i jego loty mogą okazać się dopiero początkiem afery z organizacją lotów dla najważniejszych osób w kraju. Posłowie PO chcą, by organy mające uprawnienia do zamawiania lotów o statusie HEAD, ujawniły dokumentację ze wszystkich kursów o tym statusie.

Chodzi o Kancelarię Sejmu, która miała taki spis przygotować w środę, a także Kancelarię Senatu, Kancelarię Prezydenta RP i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. W tym ostatnim miejscu dokumenty mają już czekać na posłów PO.

Marek Kuchciński i jego loty. Kancelarie Senatu, prezydenta i premiera udokumentują wszystkie loty HEAD

- Dymisja Kuchcińskiego jest rzeczą oczywistą, ale nie zamyka sprawy lewych lotów. Oczekujemy pełnej transparentności - powiedział Marcin Kierwiński. Poseł PO zastanawiał się, czy nie dochodziło do tego typu patologii na innych trasach oraz czy inni politycy nie postępowali w ten sam sposób, co marszałek.

dsm4ulw

Zobacz też: Marek Kuchciński lata z rodziną. Joanna Mucha komentuje w programie "Tłit"

- Lotów z rodziną było 25, a nie 23. A lotów, na które powinny być kupione bilety po komercyjnych stawkach - 35. To tylko lata 2018 i 2019. To pokazuje skalę patologii. Z lotów korzystała również Beata Kuchcińska, siostra marszałka. Z jakiej racji? Niech ktoś to wytłumaczy - podkreślał Robert Kropiwnicki.

Czytaj też: Marek Kuchciński i jego loty. "Brak dymisji będzie strzałem w głowę"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsm4ulw

Podziel się opinią

Share
dsm4ulw
dsm4ulw
Więcej tematów