Trwa ładowanie...
07-05-2007 18:12

Marek Jurek tworzy klub parlamentarny?

W najbliższych dniach posłowie Prawicy Rzeczpospolitej nawiążą formalne porozumienie z kołem poselskim Ruch Ludowo-Narodowy – dowiedział się „Wprost”. W przyszłości porozumienie kół zostanie najprawdopodobniej przekształcone w klub parlamentarny pod wodzą Jurka.

Marek Jurek tworzy klub parlamentarny?Źródło: wp.pl, fot: Konrad Żelazowski
d2secck
d2secck

Rozmowy są już praktycznie sfinalizowane. Nawiązanie porozumienia to kwestia jednego, dwóch dni– potwierdza Józef Cepil z Ruchu Ludowo-Narodowego. To zaczątek współpracy, która może skończyć się powstaniem klubu– dodaje.

Ruch Ludowo-Narodowy (składający się głównie z uciekinierów z Samoobrony i LPR) skupia w Sejmie siedmiu posłów. Razem z sześcioosobową Prawicą Rzeczpospolitej daje to trzynastu parlamentarzystów. Jak ustalił „Wprost”, we wtorek ruszą negocjacje z kilkoma kolejnymi posłami, m.in. Alfredem Budnerem (niezależny), Henrykiem Młynarczykiem i Andrzejem Rucińskim (PiS) oraz Ryszardem Gallą i Henrykiem Krollem z Mniejszości Niemieckiej.

Jurkowi zależy na pozyskaniu co najmniej dwóch posłów, bo porozumienie kół musi liczyć minimum piętnastu parlamentarzystów, by mieć reprezentację w Konwencie Seniorów (zasiada też w nim marszałek i wicemarszałkowie Sejmu oraz szefowie klubów). To oczywiste, że naszym przedstawicielem w Konwencie Seniorów będzie Marek Jurek– mówi jeden z posłów Ruchu Ludowo-Narodowego.

Wiktor Ferfecki

d2secck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2secck
Więcej tematów