Trwa ładowanie...
marek jakubiak

Marek Jakubiak o Stanisławie Tyszce: jest pan źródłem całego zła w Kukiz'15

Mocne oświadczenie Marka Jakubiaka. Polityk ogłosił oficjalnie, że odchodzi z klubu Kukiz'15. Zdradził również, co było powodem jego decyzji. Padły mocne słowa o Stanisławie Tyszce.

Share
Marek Jakubiak o Stanisławie Tyszce: jest pan źródłem całego zła w Kukiz'15
Źródło: Facebook.com
dpinrfm

Potwierdziły się wcześniejsze medialne doniesienia. Marek Jakubiak odchodzi z ruchu Kukiz'15. Polityk zdradził kulisy swojego odejścia. - Parę dni temu dostałem informacje od posłów, że telefonuje do nich jeden człowiek i w imieniu Pawła Kukiza nakazuje glosowanie za wyrzuceniem mnie z klubu - powiedział Jakubiak podczas transmisji na żywo na Facebooku.

dpinrfm

Do wspomnianego głosowania miało dojść 6 listopada. Zdaniem Jakubiaka, Paweł Kukiz nie był świadomy, że takie telefony pojawiają się wśród członków klubu.

- Dlatego też postanowiłem, że nie doprowadzę do takiej sytuacji, że moi przyjaciele będę wybierać pomiędzy Pawłem a mną - powiedział Marek Jakubiak. - Rezygnuję, bo chcę żeby przyjaciele mogli spojrzeć mi w oczy - dodał.

"Pan jest kukułka!"

#

Zdaniem polityka, do kryzysu w Kukiz'15 doszło podczas jednego z głosowań. Chodziło o odwołanie Marka Jakubiaka z funkcji wiceprzewodniczącego klubu. Według niego, zorganizowano "ustawkę, gdzie liczono szable przeciwko niemu".

dpinrfm

- Od tego momentu przestano się uśmiechać i dyskutować nad ważnymi sprawami w klubie Kukiz'15. To był ten moment, kiedy sami przeciwko sobie głosowaliśmy - tłumaczył.

Podkreślił, że to "nie było inspiracją Pawła Kukiza, a jego doradcy po prawej stronie". Zwrócił się również bezpośrednio do Stanisława Tyszki. - Panie Tyszka, jest taka zasada kukułki, że wyrzuca z gniazda inne ptaki. Pan jest kukułka. Nie będę panu wytykać wszystkiego, ale jest pan źródłem całego zła w Kukiz'15 - powiedział polityk w sieci.

Do sprawy odniósł się sam zainteresowany Stanisław Tyszka zamieścił wymowny tweet na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Co dalej?

#

Jakubiak nie zdradził, co zamierza zrobić po odejściu z klubu. Na razie pozostaje w strukturach stowarzyszenia Kukiz'15. Polityk przyznał również, że jego marzeniem jest budowanie poprzez łączenie, a nie dzielenie. - Chodzi o federację różnych podmiotów - podkreślił.

Polityk zasugerował również, że ma przygotowane logo i listę podpisów, by stworzyć nową partię. Miał o tym wiedzieć już wcześniej Paweł Kukiz. Jednak w najbliższym czasie Jakubiak nie chce powoływać nowej formacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpinrfm

Podziel się opinią

Share
dpinrfm
dpinrfm
Więcej tematów