Trwa ładowanie...
IAR

Marcin Mastalerek: niech Ewa Kopacz wyjdzie z klimatyzowanego pociągu

- Premier Ewa Kopacz stosuje metodę Donalda Tuska - zasłoniła oczy i udaje, że nie widzi, iż w Polsce są niedożywione dzieci - tak rzecznik sztabu wyborczego PiS Marcin Mastalerek skomentował wypowiedź szefowej rządu na ten temat. - Niech pani premier wyjdzie w końcu z klimatyzowanego pociągu - dodał.
Share
Marcin Mastalerek: niech Ewa Kopacz wyjdzie z klimatyzowanego pociągu
Źródło: WP
d40cest

Podczas spotkania z mieszkańcami Krotoszyna w czwartek premier Ewa Kopacz odniosła się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas swojego orędzia mówił w Sejmie, że dzieci w Polsce głodują. - Zdecydowanie "nie" dla kłamstw, które dzisiaj mówią, że Polska jest w ruinie, że Polska powiatowa się zwija, że dzieci w Polsce głodują. Dzisiaj, kiedy ktoś mówi o tym, że w Polsce dzieci głodują, to daje argument naszym niekoniecznie przyjaciołom, którzy w tej rosyjskiej propagandzie wykorzystują to przeciw Polsce. Czy to jest obywatelska i patriotyczna postawa? - pytała premier.

Pytany o tę wypowiedź, Marcin Mastalerek zaznaczył, że powinniśmy zająć się przede wszystkim tym, jak zaradzić, by w Polsce nie było głodnych dzieci, a nie tym, jak ten problem może wykorzystać rosyjska propaganda. Obecny na konferencji wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS dodał, że dane o niedojadających polskich dzieciach pochodzą z GUS i NIK. - Zachęcam, żeby pani premier się z nimi zapoznała - powiedział.

Dziennikarze pytali też o zapowiadaną przez prezydenta Dudę ustawę dającą 500 zł na każde dziecko. Mastalerek mówił, że do wprowadzenia reform konieczna jest współpraca rządu z prezydentem. Gdy jeden z dziennikarzy przypomniał, że Andrzej Duda w kampanii obiecywał, że sam przygotuje projekt tej ustawy, a teraz w wywiadach mówi, że "daje rządowi pół roku" na jego złożenie, Karczewski oświadczył, że "jeśli PiS wygra wybory, na pewno zostaną przyjęte takie rozwiązania, jak 500 złotych na każde dziecko".

d40cest

Podziel się opinią

Share
d40cest
d40cest
Więcej tematów