Trwa ładowanie...
d20l21g

Marcin Dubieniecki na ławie oskarżonych. Sąd będzie musiał przesłuchać 413 świadków

Po wielu miesiącach oczekiwania, udało się wyznaczyć pierwszy termin procesu z udziałem oskarżonego o wielomilionowe wyłudzenia z Państwowego Funduszu Rehabilitacji i Osób Niepełnosprawnych Marcina Dubienieckiego. Akt oskarżenia liczy sobie tysiące stron, a w postępowaniu ma zeznawać rekordowa liczba świadków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według Marcina Dubienieckiego, zarzuty postawiono mu na "polityczne zamówienie"
Według Marcina Dubienieckiego, zarzuty postawiono mu na "polityczne zamówienie" (East News)
d20l21g

- Pierwsza rozprawa z udziałem Marcina Dubienieckiego (zgodził się na podawanie pełnych danych – przyp. red) odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Krakowie 21 listopada o godzinie 9.00. Kolejna zaplanowana jest na 19 grudnia. W akcie oskarżenia do przesłuchania bezpośrednio na rozprawie zawnioskowanych zostało 413 świadków – informuje Wirtualną Polskę rzecznik krakowskiego sądu Beata Górszczyk. Na ławie oskarżonych, razem z Dubienieckim zasiądzie dodatkowo 8 osób, w tym obecna żona gdańskiego adwokata – Katarzyna M., Wiktor D., Marek D.(kuzyn Marcina Dubienieckiego), Grzegorz D., Beata M.-W., Ewa D., Marzena D. i Dorota G.-T.

- Za przestępstwa zarzucane Marcinowi Dubienieckiemu grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje rzecznik Beata Górszczyk.
Przypomnijmy, Dubieniecki został oskarżony przez Prokuraturę Regionalną w Krakowie wraz z ośmioma innymi osobami m.in. o wyłudzenia 14,5 mln zł z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i pranie pieniędzy.

d20l21g

Według śledczych, Dubieniecki razem z Wiktorem D. kierowali zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałe osoby uczestniczyły w niej w różnych aspektach i w różnym zakresie. Grupa działała od 1 maja 2012 r. do 23 sierpnia 2015 r. i wyłudziła 14,5 mln zł z PFRON oraz usiłowała wyłudzić kolejne 500 tys. zł. Dwaj główni oskarżeni mają również zarzuty udziału w procederze prania pieniędzy.

Zobacz także: Gawłowski po wyjściu z aresztu: stoję z otwartą przyłbicą, niczego się nie obawiam

Były mąż Marty Kaczyńskiej został zatrzymany przez CBA w sierpniu 2015 r. i aresztowany. Wyszedł po 14 miesiącach i po wpłaceniu kaucji w wysokości 3 milionów złotych. Zastosowano wobec niego także zakaz opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu, a także dozór policyjny.
W toku śledztwa prokuratura zabezpieczyła na poczet przyszłej kary majątek gdańskiego adwokata o wartości ok. 12 mln zł, w tym m.in. nieruchomości, zegarki i dwa samochody.

d20l21g

Po wybuchu afery, Dubieniecki bronił się i twierdził, że zarzuty postawiono mu na „polityczne zamówienie”. – Dziś wiemy tylko, że zarzuty są postawione i że nadal istnieją. Wokół tego kręci się cała narracja prokuratury. Od początku chodziło tylko o to, by Marcin Dubieniecki był podejrzany. Moja sprawa to ewidentna polityka – mówił Dubieniecki w rozmowie z portalem gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d20l21g

d20l21g
d20l21g
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów