Trwa ładowanie...

Manifestacja przed Sejmem zakończona. Przenosi się przed Sąd Najwyższy

Chwilę po północy zakończyła się manifestacja przed Sejmem. - Od jutra bronimy Sądu Najwyższego - apelował na zakończenie zgromadzenia Władysław Frasyniuk.

Share
Manifestacja przed Sejmem zakończona. Przenosi się przed Sąd Najwyższy
Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d2wkco9

- Mamy dramatyczny dzień w historii Polski. Odrzucono także referendum edukacyjne. To także jest przygnębiającą informacją, bo edukacja jest istotnym elementem budowania społeczeństwa obywatelskiego - powiedział Władysław Frasyniuk. Jego zdaniem "to, co dziś stało się w Sejmie jest zamachem stanu".

- Wszyscy stajemy w obronie konstytucji, prawa i wolności osobistych. A każdy z obywateli staje w obronie polskiego sztandaru. To jest taki moment, jak moment agresji na państwo. To jest przesłanie dla wszystkich obywateli Polski, którzy szanują prawo i konstytucje – apelował.

- Od jutra bronimy Sądu Najwyższego - wezwał na zakończenie swojego wystąpienia do zgromadzonych przed Sejmem.

d2wkco9

Głos zabrała również Dorota Stalińska. - Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy pan Bóg jest z nami. Jest z nami. Przypomnijcie sobie wszystkie nasze zgromadzenia. Jak to możliwe, że w dniach pochmurnych, zimnych i ulewnych nagle wszystkie chmury znikały i świeciło słońce - zaczęła.

- Przypomnijcie sobie wszystkie te wieczory, kiedy możemy się gromadzić bez parasoli. Możemy stać tu do rana i nikt nie zamarznie - dodała w ten letni wieczór Stalińska. - Pan Bóg jest z nami, bo pan Bóg nie chciał naszych łez. Pan Bóg chce naszej miłości. Pan Bóg miłosierny jest. Pan Bóg nie ma w sobie złości, więc dlaczego w imię Boga tyle cierpień, tyle zła - pytała. - I dlaczego w imię Boga niszczą miłość, Jego dar. Ponieważ pan Bóg jest z nami, a tu mówimy wszyscy o tym, że musimy się chronić od nienawiści, od pogardy. Na ten początek marszu państwo pamiętacie przecież te słowa... - zakończyła intonując "Modlitwę o Wschodzie Słońca" Jacka Kaczmarskiego.

Licznie zgromadzeni przed Sejmem tym samym skierowali się w okolice placu Krasińskich, gdzie znajduje się budynek Sądu Najwyższego.

d2wkco9

Podziel się opinią

Share
d2wkco9
d2wkco9
Więcej tematów