Trwa ładowanie...
d1tft0w
d1tft0w
x-news/TVN 24
kod

Manifestacja młodego KOD przy kancelarii premiera

• Przy kancelarii premiera w Al. Ujazdowskich odbyła się pikieta młodych członków KOD
• Manifestujący protestowali przeciwko noweli ustawy o policji
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1tft0w

- Swoją obecnością pod KPRM chcemy pokazać, że nie zapomnieliśmy o zmianach, jakie wprowadziła nowela ustawy o policji. Chcemy też zwrócić uwagę Polaków na zagrożenia jakie ona za sobą niesie. Dotkną one nas wszystkich - deklarowali organizatorzy protestu.

O godz. 13.00 przy kancelarii premiera w Al. Ujazdowskich rozpoczęła się pikieta pod hasłem "Stop inwigilacji" zorganizowana przez młodych członków Komitetu Obrony Demokracji.

"Swoją obecnością pod KPRM chcemy pokazać, że nie zapomnieliśmy o zmianach, jakie wprowadziła nowela ustawy o policji. Chcemy też zwrócić uwagę Polaków na zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie. Dotkną nas wszystkich" – przekonywali organizatorzy manifestacji na stronie promującej wydarzenie.

d1tft0w

Członkowie KOD przynieśli ze sobą czerwone kartki na znak sprzeciwu wobec działań podejmowanych przez rząd. Pikietujący punktowali nie tylko nowelę ustawy o policji, ale też niewydrukowany do tej pory wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Wśród protestujących była m.in. aktorka Maja Ostaszewska.

Nowelizacja ustawy o policji

Podpisana w lutym przez prezydenta nowelizacja ustawy o policji od początku budziła duże emocje. Opozycja, a zwłaszcza Platforma Obywatelska, zarzucała PiS, że ten chce inwigilować internautów. Prawo i Sprawiedliwość odpierało zarzuty, tłumacząc, że służby od wielu lat mają prawo do pobierania danych internetowych.

d1tft0w

Czytaj również: Jakie zmiany wprowadza nowela ustawy o policji?

Zobacz wideo: KOD protestował po obchodach rocznicy Chrztu Polski

d1tft0w

Podziel się opinią

Share

d1tft0w

d1tft0w
Więcej tematów