Trwa ładowanie...

Małysz otwiera galerię ze swoimi nagrodami

Dziesiątki medali i pucharów, które Adam
Małysz przywiózł z zawodów będzie można już niedługo obejrzeć w
jego galerii w Wiśle. W siedzibie Fundacji Małyszów urządza ją
żona skoczka, informuje "Dziennik Zachodni".

Małysz otwiera galerię ze swoimi nagrodamiŹródło: AFP
d4an2sg
d4an2sg

Galeria miała być otwarta już wiosną 2004 roku. Jednak wybuchł pożar i ogień strawił całe wyposażenie domu, meble, okna, boazerię. Plany trzeba było odsunąć w czasie.

Tamto wydarzenie znacząco pokrzyżowało nasze plany. Drugą kwestią stało się logistyczne zaplanowanie całego przedsięwzięcia. Skończyłam już studia, mam więcej wolnego czasu, dlatego mogłam się skupić m.in. na tych zadaniach. Już wkrótce będziemy mogli oficjalnie wszystkich zaprosić do galerii - mówi Izabela Małysz.

Co tam zobaczymy? Dziesiątki złotych medali mistrzostw Polski, srebrne i brązowe krążki olimpijskie z Salt Lake City, medale mistrzostw świata z Lahti i Val di Fiemme oraz niezliczone ilości nagród i pucharów, w tym te najważniejsze - trzy Kryształowe Kule za zwycięstwa w Pucharze Świata. Ponadto na wystawie znajdą się narty, kaski i kombinezony, w których widzieliśmy Małysza na skoczniach całego świata.

Zakładam, że jeśli wszystko uda mi się dopiąć na ostatni guzik, to możemy planować otwarcie na luty-marzec - zapowiada żona najlepszego polskiego skoczka narciarskiego. (PAP)

d4an2sg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4an2sg
Więcej tematów