Fiat 126p powróci? Projekt nowego "malucha" już jest
Fiat może przywrócić do życia legendarną markę. Projekt nowego malucha, przed laty auta dominującego na polskich drogach, jest już gotowy. Jego najnowsza wersja będzie miała elektryczny napęd. Może stać się tak, że fiaciki znów staną się największym przyjacielem zmotoryzowanych młodych Polaków.
Firmy z branży samochodowej coraz częściej wracają do legendarnych modeli sprzed lat. Tym sposobem ukochane marki sprzed dekad znów wracają do łask.
Ich renesans jest możliwy dzięki wysiłkom projektantów, którzy modyfikują dawny design. Na powstanie nowej jakości mają wpływ też technologiczne udogodnienia.
Maluch powróci na europejskie drogi? Projektanci proponują wizję modelu 126
Jak podaje Interia.pl, wiele firm motoryzacyjnych odnosi sukces dzięki takim reminiscencjom. Mini modele, nawiązujące do marek z przeszłości, stworzyło BMW, Renault i Volkswagen.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czarnek kandydatem PiS-u? "Ma duże szanse"
Fiat zawsze słynął z genialnych, małych miejskich modeli. Teraz może wrócić do 126, który zmotoryzował Polskę. Wówczas na polskich ulicach jeździły miliony egzemplarzy.
Włoskie studio designerskie MA-DE już kilka lat temu zdecydowało się na podjęcie próby zwizualizowania nowej wersji malucha w oparciu o współczesną myśl techniczną. Projektanci zachowali charakterystyczne elementy stylu, ale nadali im nową interpretację.
- Sylwetka z subtelnie zwężającym się dachem z tyłu oraz kwadratowe reflektory, podkreślone wyrazistą linią otaczającą pojazd, są hołdem dla niepowtarzalnej estetyki tego modelu - tłumaczą autorzy projektu.
Przeczytaj także: Kontuzja Dudy. Prezydent stracił końcówkę palca
Fiat może teraz sięgnąć po tę wizję. Firma, jak zauważa portal, przeszła własnościowe zmiany i jest częścią koncernu Stellantis, który stawia na małe, miejskie dostępne samochody. Może więc stać się tak, że Europa, która do 2035 roku powinna przejść na elektromobilność, a więc potrzebuje tanich, małych samochodów elektrycznych, na nowo pokocha maluchy.
Źródło: Interia.pl