ycipk-35oxqt

Maltretowali 4-miesięczne dziecko? Rodzice aresztowani

Rodzice 4-miesięcznego chłopczyka, który trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach z urazem ręki, są podejrzani o znęcanie się nad swoim dzieckiem. Zostali aresztowani. Nie przyznają się do winy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pobite niemowlę nadal leży w szpitalu
Pobite niemowlę nadal leży w szpitalu (East News, Fot: AGENCJA SE)
ycipk-35oxqt

Rodzicom 4-miesięcznego dziecka postawiono zarzuty znęcania się nad synem ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niego obrażeń ciała - poinformowała w poniedziałek Anna Musiorska z Prokuratury Rejonowej Katowice Północ. Grozi im za to od roku do 10 lat więzienia

21-letnia matka i 27-letni ojciec chłopca nie przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia - donosi Polsat News za PAP.

Czytaj także: Skatował matkę dwóch małych dzieci w Dzierzoniowie

ycipk-35oxqt

Dziecko mogło być maltretowane

Mieszkańcy Katowic w czwartek zgłosili się z 4-miesięcznym dzieckiem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Chłopczyk miał uraz ręki.

- W trakcie badań diagnostycznych lekarz nabrał podejrzeń, że dziecko mogło być wcześniej maltretowane. Powiadomiono policję. Chłopiec trafił na oddział chirurgii. Jest w stanie niezagrażającym życiu - powiedział "Dziennikowi Zachodniemu" Wojciech Gumułka, rzecznik GCZD.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła gazeta wynika, że rodzice zgłosili uraz rączki u dziecka. W trakcie badań okazało się, że niemowlę mogło mieć także starsze obrażenia.

ycipk-35oxqt

Chłopczyk czuje się lepiej

Rodzice zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy jeszcze w szpitalu. Sąd zdecydował o miesięcznym areszcie dla obojga.

Jak informuje szpital, chłopiec jest obecnie w dobrym stanie. Będzie poddany kolejnym badaniom. Jeszcze w poniedziałek do sądu rodzinnego trafi wniosek w sprawie zapewnienia mu opieki - powiedziała prokurator Anna Musiorska.

Źródło: Polsat News, "Dziennik Zachodni"

ycipk-35oxqt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-35oxqt

ycipk-35oxqt
ycipk-35oxqt