Trwa ładowanie...
d12w2hf

Mali: po ataku islamistów rząd wprowadza stan wyjątkowy

• Rząd Mali podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na 10 dni
• Decyzję podjęto w rezultacie ataku dżihadystów na bazę wojsk rządowych w Nampala
• W zamachu terrorystycznym śmierć poniosło 17 osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mali: po ataku islamistów rząd wprowadza stan wyjątkowy
(AP, Fot: Mali)
d12w2hf

Stan wyjątkowy ma pomóc w stawieniu czoła zagrożeniu ze strony radykalnych ugrupowań islamskich oraz przerwaniu spirali przemocy.

Do ataku terrorystocznego doszło we wtorek nad ranem. Zginęło 17 żołnierzy, a 35 zostało rannych. Według ministra obrony Mali Tiemana Huberta Coulibaly akt terroru "spotkał się z właściwą odpowiedzią" i napastnicy zostali zmuszeniu do odwrotu.

Nie jest jasne kto dokonał ataku bowiem do jego przeprowadzenia przyznali się zarówno islamiści ze zbrojnego ugrupowania Ansar Dine jak i antyrządowe ugrupowanie "Sojusz na rzecz zachowania tożsamości i przywrócenia sprawiedliwości" (ANSIPRJ).

d12w2hf

Ansar Dine to jedno ze zbrojnych ugrupowań dżihadystów, które w okresie od marca 2012 r. do stycznia 2013 r. kontrolowały część północnego terytorium Mali po wyparciu stamtąd wojsk rządowych. Dopiero interwencja wojsk francuskich rozpoczęta w styczniu 2013 r. zmusiła dżihadystów do odwrotu. Nadal jednak dokonują oni sporadycznych ataków na obiekty wojskowe w środkowej, a teraz nawet w południowej części kraju.

d12w2hf

Podziel się opinią

Share

d12w2hf

d12w2hf
Więcej tematów