Trwa ładowanie...

Małgorzata Ułaszonek-Kubacka wycofała kandydaturę do SN

Małgorzata Ułaszonek-Kubacka, która uzyskała rekomendację KRS, wycofała swoją kandydaturę do Izby Dyscyplinarnej SN. Wcześniej ujawniono, że została ona skazana przez sąd dyscyplinarny.

Share
Małgorzata Ułaszonek-Kubacka wycofała kandydaturę do SN
Źródło: Forum
d2rta51

Informacje o wycofaniu kandydatury do SN podał PAP powołując się na źródła zbliżone do sprawy. Wyjaśniono, że "kandydatka uznała, że wybór sędziów do SN ma charakter priorytetowy i nadrzędny, a rozpoznanie jej kandydatury spowolniłoby ten proces".

KRS zarekomendowała ją do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego pod koniec sierpnia. Już wtedy wiedziano o prawomocnym wyroku dyscyplinarnym z marca 2017 roku. Mimo to, Małgorzata Ułaszonek-Kubacka dostała pozytywną opinię.

KRS wyłoniła 40 kandydatów na stanowiska sędziowskie

Informacja o ukaraniu dotarła bowiem do KRS 20 sierpnia, czyli trzy dni przed zarekomendowaniem prawniczki do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

d2rta51

Wiceprzewodniczący KRS Wiesław Johann przyznał, że ws. rekomendacji do Sądu Najwyższego "wychodzą pewne niedoskonałości". – Biję się we własne piersi. To wynika z charakteru prac, które były prowadzone w pośpiechu - wyjaśnił w TVN24. - Koledzy popełnili błąd. W materiałach, którymi dysponowali, nie było takiej informacji. Były one stosunkowo skromne – dodał.

KRS wyłoniła 40 kandydatów na stanowiska sędziowskie w Izbie Dyscyplinarnej, Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, Izbie Cywilnej oraz Izbie Karnej SN. O powołaniu nowych sędziów do Sądu Najwyższego zdecyduje prezydent Andrzej Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: PiS miażdży PO w kolejnym sondażu. Zdumiewająca reakcja Grzegorza Schetyny

d2rta51

Podziel się opinią

Share
d2rta51
d2rta51
Więcej tematów