Trwa ładowanie...
d1nnhf5

Małgorzata Raczyńska-Weinsberg doradcą Zarządu TVP do spraw programowych. Wcześniej próbowała sił wyborach do Sejmu z list PiS i pracowała w partyjnym kanale telewizyjnym

• Małgorzata Raczyńska-Weinsberg jest doradcą Zarządu TVP do spraw programowych
• W przeszłości pracowała w partyjnej telewizji PiS i TVP za czasów Wildsteina
• W 2011 r. kandydowała z listy PiS do Sejmu, ale się nie dostała
• Prowadziła polskie biuro frakcji europarlamentarzystów, do której należą członkowie PiS
• "Ma bogate doświadczenie telewizyjne" - czytamy w komunikacie TVP
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Raczyńska-Weinsberg w swoim programie na YouTube
Małgorzata Raczyńska-Weinsberg w swoim programie na YouTube (YouTube)
d1nnhf5

Buro prasowe TVP poinformowało, że Małgorzata Raczyńska-Weinsberg jest doradcą zarządu TVP ds. programowych od 15 lutego tego roku. Raczyńska-Weinsberg pracowała już w TVP w latach 2006-2008, była wówczas dyrektorem TVP1, a za czasów prezesury Bronisława Wildsteina redagowała program "Misja specjalna".

Po zmianach w mediach publicznych przeszła do telewizji Prawa i Sprawiedliwości - TV PiS. W 2011 roku kandydowała do Sejmu z ramienia PiS, ale się nie dostała. Później prowadziła polskie biuro Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Polsce. Do tej frakcji należą eurodeputowani PiS w Parlamencie Europejskim. W serwisie YouTube Raczyńska-Weinsberg prowadzi swój kanał publicystyczny, "Według Raczyńskiej", na którym zamieszcza wywiady z politykami i osobami z życia publicznego.Według serwisu press.pl, prywatnie Raczyńska-Weinsberg jest przyjaciółką rodziny Jarosława Kaczyńskiego.

TVP w swoim komunikacie zaznacza, że Raczyńska-Weinsberg ma "bogate doświadczenie telewizyjne", a wyniki oglądalności w TVP1 w latach 2006-2008 (gdy była dyrektorem) były "doskonałe". Wśród 20 najchętniej oglądanych programów w okresie od maja 2006 do czerwca 2008 (bez grudnia 2006) było aż sześć programów TVP1. Notowano także wzrosty zysków z reklam i sponsoringu.

d1nnhf5

Podziel się opinią

Share
d1nnhf5
d1nnhf5