Trwa ładowanie...
dqzhv5q

Małgorzata Gersdorf nie złoży wniosku do Andrzeja Dudy. "Nie wchodzi to w grę"

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego tłumaczy, że wniosku o możliwość dalszego orzekania nie złoży, ponieważ gwarantuje jej to konstytucja. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o Sądzie Najwyższym zgody na pracę sędziego powyżej 65. roku życia może udzielić prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Gersdorf nie złożyła wniosku do prezydenta
Małgorzata Gersdorf nie złożyła wniosku do prezydenta (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
dqzhv5q

- Nie złożyłam i nie złożę wniosku do prezydenta Andrzeja Dudy (o możliwość przedłużenia orzekania w SN - przyp. red), bo nie widzę powodu. Nie wchodzi to w grę - mówiła prof. Małgorzata Gersdorf dziennikarzom w Sejmie.

Małgorzata Gersdorf, cytowana przez portal 300polityka.pl, stwierdziła, że dalej uważa, iż złamano konstytucję i zgodnie z nią będzie prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r.

Ustawa o Sądzie Najwyższym obniża wiek emerytalny dla sędziów z 70. do 65. roku życia. Przepisy obejmą też pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf, choć jej 6-letnia kadencja jest zapisana w konstytucji. Zgody na dalszą pracę może, ale nie musi, udzieli prezydent. Zdaniem Komisji Europejskiej oraz Komisji Weneckiej łamie to rozgraniczenie władzy sądowniczej i wykonawczej.

dqzhv5q

Zobacz także: Bańka komentuje zajście w KFC z udziałem Dudy. "To nie była spontaniczna akcja tej pani".

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dqzhv5q

Podziel się opinią

Share

dqzhv5q

dqzhv5q
Więcej tematów