Trwa ładowanie...

Maleje różnica pomiędzy Majchrowskim a Wassermann, czyli sondaż sondażowi nierówny

Przewaga Jacka Majchrowskiego nad Małgorzatą Wassermann cały czas topnieje – wynika z najnowszego sondażu. Na trzecim miejscu znajduje się Łukasz Gibała.
Share
Małgorzata Wassermann
Małgorzata Wassermann Źródło: East News, Fot: Grzegorz Banaszak
d33rhvz

Najnowszy sondaż wyborczy przeprowadzony dla „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” pokazuje, że Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann cieszą się niemal takim samym poparciem mieszkańców Krakowa. Obecny prezydent miasta może liczyć na głosy 38,7 proc. ankietowanych, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości ma poparcie 37,4 proc. krakowian.

Łukasz Gibała, przedstawiciel komitetu wyborczego Kraków dla Mieszkańców otrzymał 17,6 proc. głosów.

Na czwartym miejscu jest Konrad Berkowicz z Komitetu Wyborczego Nowoczesny Kraków (4,7 proc. głosów), a piątą pozycję zajęła Jolanta Gajęcka z ugrupowania Kukiz'15 (1,8 proc.). Tuż za nią znalazła się Daria Gosek-Popiołek z Partii Razem (1 proc.). Grzegorz Gorczyca, związany z komitetem wyborczym Nasz Kraków może liczyć na wsparcie 0,8 proc. głosujących.

d33rhvz

Jeśli chodzi o wybory do rady miasta to najwięcej krakowian chce głosować na koalicję Jacka Majchrowskiego (37,8 proc.), komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości może liczyć na 37,2 proc. głosów, komitet Łukasza Gibały na 16,8 proc.

Badanie zrealizowano przez Ośrodek Badawczy Dobra Opinia na zlecenie „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” .

Przypomnijmy, że według sierpniowego sondażu przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl przez pracownię Estymator, Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS, o 1 pkt proc. wyprzedzała urzędującego prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

d33rhvz

W tamtym sondażu Małgorzata Wassermann zyskała poparcie w wysokości 38 proc., Jacek Majchrowski 37 proc. ankietowanych.

Zobacz także: Biedroń do Schetyny: "niech się nie maże". Cięta riposta

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d33rhvz

Podziel się opinią

Share
d33rhvz
d33rhvz
Więcej tematów