Trwa ładowanie...

Mała niedźwiedzica z poznańskiego zoo będzie wychowywać się z... psem

• Na wybiegu Cisnej w poznańskim Nowym Zoo pojawiło się drugie zwierzę
• Na pierwszy rzut oka wygląda jak mały niedźwiedź, ale to pies - mastif tybetański
• Opiekunowie liczą na to, że dzięki towarzyszowi młody miś nie będzie czuł się samotny

Mała niedźwiedzica z poznańskiego zoo będzie wychowywać się z... psemŹródło: Zoo w Poznaniu
d2y280j
d2y280j

Cisna to kilkumiesięczna niedźwiedzica, którą znaleziono w Bieszczadach. Nie wiadomo co stało się z jej matką, ale było pewne, że bez pomocy człowieka maluch nie przeżyje.

Nowy dom Cisna znalazła w poznańskim zoo, gdzie zapewniono jej możliwie najlepsze warunki do rozwoju. Jak się okazało, to nie wystarczyło. Od jakiegoś czasu opiekunowie zauważyli, że misiowi brakuje kontaktu z innymi zwierzętami. Na wolności niedźwiedzie pierwsze trzy lata spędzają pod opieką matki. Osierocona Cisna frustrację spowodowaną samotnością wyładowywała poprzez m.in. gryzienie swoich łap, dlatego władze zoo postanowiły przeprowadzić eksperyment i sprawdzić, czy mały niedźwiedź będzie potrafił wychowywać się wspólnie z innym zwierzęciem.

Wybór padł na pięciomiesięcznego mastifa tybetańskiego, który sam wygląda jak mały niedźwiedź. Z tego powodu otrzymał nawet imię Bari (skrót od Baribal). Psa zakupili dla Cisnej jej wielcy fani - państwo Płonkowie. To właściciele poznańskiego kantoru, którzy objęli niedźwiadka specjalnym wsparciem finansowym.

- Dwa futrzaki obwąchały się i stwierdziły, że... nic się nie dzieje. Bari wypoczywa po podróży, a Cisna szaleje nad jego głową. Czy się uda? Mamy nadzieję, że tak - relacjonują pierwsze spotkanie zwierząt pracownicy zoo.

d2y280j

Próby wychowywania wspólnie różnych gatunków zwierząt nie są niczym nowym. Wzorem do naśladowania dla poznańskiego zoo jest ogród zoologiczny w San Diego, gdzie odrzuconemu przez matkę małemu gepardowi dobrano towarzysza w postaci psa rasy Rhodesian Ridgeback. Oba zwierzęta przyjaźnią się do dziś, a widok niecodziennej pary na wybiegu stanowi dodatkową atrakcję zoo.

Czy podobny eksperyment w Poznaniu również okaże się sukcesem? Wszyscy fani uroczego niedźwiadka mają taką nadzieję.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2y280j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y280j
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj