Trwa ładowanie...

Maksymowicz odchodzi z Polski 2050. Jest oświadczenie

Profesor Wojciech Maksymowicz rozstaje się z partią Polska 2050 Szymona Hołowni. Przypomnijmy, że to dziennikarze Wirtualnej Polski opisali przypadek błędu medycznego w klinice w Olsztynie, którą kieruje Maksymowicz. Operację, po której zmarła pacjentka, prowadził lekarz bez uprawnień, choć to profesor był wpisany w protokole.

Prof. Wojciech Maksymowicz odchodzi z Polski 2050Prof. Wojciech Maksymowicz odchodzi z Polski 2050Źródło: East News, fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
d32a4sn

Pacjentka w szpitalu w Olsztynie zmarła w wyniku błędu medycznego, a za błąd odpowiada cały zespół lekarski - tak brzmi prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Asystentem przy zabiegu miał być znany neurochirurg i poseł Polski 2050 prof. Wojciech Maksymowicz. Wbrew dokumentacji nie był jednak obecny przez cały czas trwania operacji.

Wiadomości na temat tej sprawy ujawnili dziennikarze Wirtualnej Polski już w październiku 2021 roku. Maksymowicz po publikacji WP bronił się m.in. tym, że w sprawie nie zapadł prawomocny wyrok. Podobnie mówił Szymon Hołownia, lider Polski 2050, z ramienia której posłem jest Maksymowicz.

Po publikacji Wirtualnej Polski Maksymowicz wyjaśniał, że zgodę na przeprowadzenie operacji wyraził konsultant krajowy w dziedzinie radiologii. W rozmowie z dziennikarzem WP, ten sam konsultant stwierdził, że podpis pod dokumentem nie jest jego.

d32a4sn

- Nagłówek pisma konsultanta krajowego jest różny od używanego przez mój sekretariat, zaś podpis, a raczej nieczytelny zygzak, nie jest moim podpisem - przekazał w rozmowie z Patrykiem Słowikiem pod koniec zeszłego roku prof. Jerzy Walecki, konsultant krajowy w dziedzinie radiologii.

- Myślę, że do końca miesiąca ta decyzja zapadnie. Czekamy na spotkanie pana profesora z Szymonem Hołownią. Po tym spotkaniu zarząd podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie - mówiła Paulina Hennig-Kloska, wiceprzewodnicząca Polski 2050. Dlaczego ten proces tyle trwa? - Wynika to z pewnej absencji pana posła. Nie był dostępny z powodów zdrowotnych, a potem przebywał za granicą. Wiem z jego mediów społecznościowych, że przebywa poza granicami kraju. (...) Do końca miesiąca decyzja w tej sprawie zapadnie. Jako członkini koła poselskiego i wiceprzewodnicząca partii również zawnioskowałam, by tę sprawę dogłębnie wyjaśnić - zapowiedziała wówczas posłanka Polski 2050.

Oświadczenie profesora

"Rozstaję się z partią Polska 2050. Po długich rozmowach z jej liderami uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji jak i dla mnie" - napisał w środę wieczorem w mediach społecznościowych Maksymowicz.

d32a4sn

"Należę do nielicznego grona posłów, którzy nie są parlamentarzystami zawodowymi. Obecnie skupiam się na innej aktywności niż praca partyjna, która staje się dla mnie zbędnym obciążeniem. Jak wielokrotnie powtarzałem, jestem najpierw lekarzem, dopiero później politykiem" - przekazał profesor.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d32a4sn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32a4sn
Więcej tematów