WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
lepper
08-12-2007 (16:05)

Maksymiuk nie chce do nowego prezydium Samoobrony

Dotychczasowy wiceszef Samoobrony Janusz
Maksymiuk odmówił ubiegania się o miejsce w nowym prezydium
partii. Obradująca w Warszawie Rada Krajowa Samoobrony
wybrała tylko część prezydium.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Do tej pory wybrano 5 członków prezydium - są wśród nich m.in. rzecznik partii Mateusz Piskorski i Krzysztof Sikora - jedyny z poprzedniego prezydium.

Rada miała wybrać 10 członków nowego prezydium, po tym jak dotychczasowe zostało rozwiązane. Jednak z powodu braku delegatów z niektórych województw zdecydowano, że wybranych będzie tylko 6 osób. Kandydatura Maksymiuka została zgłoszona, ale on sam odmówił ubiegania się o miejsce w prezydium.

Maksymiuk tłumaczył w rozmowie z dziennikarzami, że chciał dać szanse na pracę w prezydium innym działaczom ugrupowania, którzy dotychczas nie brali udziału w kierowaniu partią. Zaprzeczył sugestii, że to lokalni działacze domagali się odsunięcia go od władzy w partii w ramach rozliczeń po wyborach.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP