Trwa ładowanie...

Majówka 2020. Załamanie pogody. IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Majówka 2020. Burze z opadami deszczu, gradem i silnymi porywami wiatru mogą pojawić się w dziewięciu województwach - ostrzega w piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Share
Majówka 2020. IMGW ostrzega przed burzami z opadami deszczu, gradem i porywami wiatru w dziewięciu województwach.
Majówka 2020. IMGW ostrzega przed burzami z opadami deszczu, gradem i porywami wiatru w dziewięciu województwach.Źródło: Getty Images
d2ihudm

Majówka 2020. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w piątek przed burzami z gradem, opadami deszczu i silnymi porywami wiatru. Alert pierwszego stopnia obejmuje dziewięć województw: zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie i śląskie.

Burze z gradem - według prognozy IMGW - mają pojawić się w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, mazowieckim i lubelskim. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość nawet do 75 km/h. Na wybrzeżu wiać może nawet z prędkością 90 km/h. Spadnie od 10 do 25 mm opadów deszczu. Na terenach województw, w których prognozuje się burze, temperatura wzrośnie nawet do 24 stopni.

 IMGW
Źródło: IMGW

Majówka 2020. Pogoda

Jak zapowiada IMGW, w nocy z piątku na sobotę utrzyma się umiarkowane zachmurzenie i burze z opadami deszczu. Temperatura w nocy wyniesie od 6 do 11 stopni. A za dnia od 13 do 18 stopni. Możliwe, że w górach będzie padać śnieg.

d2ihudm

Zobacz też: Rzecznik rządu mówi o otwarciu żłobków i przedszkoli

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-raport-z-frontu-dzien-piaty-po-omacku-6492345522456193a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ihudm

Podziel się opinią

Share
d2ihudm
d2ihudm
Więcej tematów