Trwa ładowanie...

Magdalena Środa: ten kraj tonie, zostanie kościelna taca i ruiny

• Magdalena Środa zamieściła na Facebooku wpis, krytykujący skierowanie do komisji projektu ustawy komitetu "Stop aborcji"

• Jej zdaniem to "krok na drodze do Fanatycznego Państwa Katolickiego"
• "Ten kraj tonie, niedługo zostanie po nim tylko pełna kościelna taca i ruiny" - napisała

Share
Magdalena Środa: ten kraj tonie, zostanie kościelna taca i ruinyŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d35779c

Magdalena Środa zamieściła na Facebooku opinię, dotyczącą sejmowych głosowań nad ustawami aborcyjnymi. To - jak pisze - "kolejny (...), milowy krok na drodze do Fanatycznego Państwa Katolickiego".

"Myślę, że czas na jakąś rewolucję" - rozpoczyna swój wpis Magdalena Środa. O skierowanym do komisji projekcie ustawy komitetu "Stop aborcji" pisze, że jest "barbarzyński". "(...) Średniowiecze (...) było znacznie bardziej tolerancyjne dla kobiet" - napisała.

Jak stwierdziła we wpisie "trzeba uderzyć w fundamenty tego fanatyzmu, głupoty, zaściankowości i nienawiści do kobiet, czyli w Kościół i jego cynicznych hierarchów żądnych władzy". "Przestańcie chodzić do Kościoła, Bóg jest wszędzie!" - napisała, dodając, że "w Kościele jest tylko PiS i inkwizytorzy kobiet".

d35779c

"Obudźcie się ci, którzy wspieracie ten nieludzki kościół, a potem dziwicie się, że nie macie praw, że jesteście otoczeni przez złych, okrutnych ludzi, którzy bardziej przejmują się zapłodnioną komórką niż waszym życiem. Komórką też się zresztą nie przejmują, po prostu są bezmyślni i posłuszni czarnej władzy, która jest wszędzie. Ten kraj tonie, niedługo zostanie po nim tylko pełna kościelna taca i ruiny" - zakończyła Magdalena Środa.

Projekt komitetu "Stop aborcji" przewidujący bezwzględny zakaz aborcji został w piątek skierowany do dalszych prac w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Zobacz więcej o sejmowej debacie dotyczącej aborcji: **

d35779c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35779c
Więcej tematów